Kristoffer Björkskog vs Allan Volosatõh. Foto: Erlend Štaub

THE LEAGUE! Allan Volosatõh: kui näen matšidel midagi uut, tahan ise ka järele proovida

24. jaanuar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusiThe League. Allan Volosatõh rääkis intervjuus Goodfightile, kuidas tema ettevalmistusperiood töö kõrvalt välja näeb.

Kristoffer Björkskog vs Allan Volosatõh. Foto: Erlend Štaub

Treenib 4-5 korda nädalas

Allan Volosatõh möönab, et kui ta veel tööl ei käinud, treenis ta kaks korda päevas, hommikuti ja õhtuti, ent töö kõrvalt on keerulisem leida aega, et treenida samal tasemel kui varem. „Ma elan üksi ja pean maksma oma elamise eest. Kui ikka 13 tundi tööl olen, siis õhtuti ega hommikuti trenni teha ei saa ja need päevad jätan vahele,“ põhjendab ta ja lisab, et treenib praegu 4-5 korda nädalas.

Et vaimselt matšiks valmistuda, üritab ta mitte üle mõelda. „Kui sa liiga palju mõtled, muudad asja enda jaoks keerulisemaks. Kui meel on puhas, on oma tööd palju lihtsam teha,“ arvab ta.

Kristoffer Björkskog vs Allan Volosatõh. Foto: Erlend Štaub

Meeldib katsetada uusi võtteid

Ringis proovib ta tavaliselt erinevaid tehnikaid. Talle ei meeldi teha ainult otselööke või low kicke, vaid ta eelistab kombineerida ja uusi võtteid. „Kui näen matšidel midagi uut, tahan ise ka järele proovida,“ räägib ta. Nii katsetab ta tihtipeale sparrides uusi asju ja kui need toimivad, võtabki need kasutusele.

Allan ütleb, et talle meeldib treenida ja võidelda. See annab adrenaliinilaksu. „Kui ringis on raske, ületan oma hirme ja see tekitab hea tunde,“ ütleb ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel