Tartus selgitati tatamil Eesti meistrid kikkpoksis

05. oktoober 2020 | Uudised

Tartus selgitati 3. oktoobril tatamil WAKO Eesti meistrid kick-light kikkpoksis vanuses 13-40, kus EAK võttis viis kulda.

Meistriteks tulid teiste hulgas Daniil Orlovski (+94 kg), Alo Veenpere (84 kg), Andrei Averkijev (74 kg), Maksim Nesson (69 kg), Taago Glase (63 kg) ja Merle Hein (+70 kg).

Kolmes matšis said sportlased võidu vastaste diskvalifitseerimisega, näiteks matšis kuni 74-kiloste meeste kullale. Kuni 79-kiloste meeste medalid jäid välja andmata, kuna diskvalifitseeriti mõlemad võistlejad, Grigori Ivanov ja Averkijev. Eesti Kickboxingu Föderatsiooni sõnul toimusid diskvalifitseerimised WAKO reeglite rikkumiste pärast: mitmel juhul tatamipiiridest üleastumine ja mõnel juhul üleliigse jõu kasutamine. Averkijev ja tema vastane said disklafi keelatud üleliigse jõu kasutamise tõttu.

Vanameister Rain Ruuder läbis kenasti kaalumise ja arstliku kontrolli. Kuna enda kaalus vastaseid polnud, oli ta nõus minema super-raskekaalu, kus oli kolm vastast. „Kõik oli okei ja vanuril vaim ka valmis võistlemaks – kusjuures ainult üks kuu ja üks päev peale viimast põlveoppi -, aga võistluste alates keelati mu osalemine minu vastaste treenerite tungival nõudmisel ikkagi ära. Ju siis vana invasportlasega kerge kakelung on liiga jube katsumus noortele raskekaallastele,” muigas Ruuder.

Ruuder ei saanud luba osaleda õigeaegselt esitamata jäänud tervisetõendi tõttu, selgitas EKBF.

Ülejäänud kuus kasvandikku tegid Kombatist edukaima punktisummaga täiskasvanute klubi, nii et tööpäev tuli Rainil, kes on ka Kombati treener, sellest hoolimata tegus.

Fotod: EAK

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel