Tai poks võeti Euroopa Mängude kavva

03. märts 2021 | Uudised

Tai poks võeti 2023. aasta Euroopa Mängude kavva.

Nii mehed kui ka naised võistlevad seitsmes kaalukategoorias. Lisaks võistlevad kahes kategoorias segavõistkonnad. IFMA president Sakchye Tapsuwan tänas korraldajaid ja ütles, et kuigi Aasia on viimastel aastakümnetel tai poksi domineerinud, on viimasel kahel MM-il valitsenud Euroopa.

Eestis tai poksi propageeriv Kevin Renno on öelnud, et tai poksi lülitamine selliste suurte võistluste kavva annaks noortele palju indu.

Euroopa Olümpiakomitee valis 2023. aasta Euroopa Mängude korraldajaks Poola linna Krakowi. Euroopa Mängude traditsioon sai alguse 2015. aastal Bakuus. Järgmised Euroopa Mängud toimusid 2019. aastal Minskis. Eesti koondisesse kuulusid sportlased 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, džuudos, karates, kergejõustikus, 3×3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistelnud eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel