GOODFIGHT - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE

GoodFight

  • Avaleht
  • Tutvustus
  • Uudised
  • E-pood
  • Reklaam
  • Galeriid
  • Kontakt
  • Tooteid ei ole kassas.
  • Kodu
  • Uudised
  • Uudised
  • AJAKIRI SPORT! Kevin Renno: tai poksi lülitamine olümpiakavva annaks noortele palju indu

Uudised

15:39 / Kategooria Uudised
Kevin Renno
Uudised / 19. detsember 2018

AJAKIRI SPORT! Kevin Renno: tai poksi lülitamine olümpiakavva annaks noortele palju indu

Omanimelise võitlusspordiakadeemia juht ja treener Kevin Renno (32) ütleb, et tai poks võiks juba ammu olla olümpiaala. Viimasel paaril aastal on tunda olnud, et Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) huvi selle vastu on kasvanud.

Praegu esindab seda ala IFMA (International Federation of Muaythai Amateur), mida tunnustab ka ROK. Väidetavalt tegutseb maailmas veel paarsada organisatsiooni, kes korraldavad rahvusvahelisi võistlusi tai- ja kikkpoksis. Omavahelist üksmeelt pole nad saavutanud, aga ROK-i reeglid näevad ette, et igal olümpiaalal saab olla vaid üks esindusorganisatsioon, kellega nad asju ajavad.

Tai poks on ROK-i huviorbiidis

„Kikkpoks ja tai poks on väga sarnased. Tai poksis on juures mõned elemendid nagu küünarnukilöögid, lubatud on ka püstimaadlus ehk klintš. Seega saab taipoksija kikkpoksis hakkama, aga vastupidi mitte,“ selgitab Kevin Renno. „Paar viimast aastat on näha olnud, et ROK-i huvi on kasvanud, ja et just tai poks võiks saada olümpiaalaks. Rahvusvahelistel võistlustel on juba selle jaoks väikeseid muudatusi tehtud.“

Näiteks on võistlustel olnud kohal ROK-i jälgijad ja muudetud on registreerimiskorda. Algatatud on rahvusvahelised üliõpilaste meistrivõistlused, mis on samuti üks olümpiaalaks saamise eeldusi. Just neilt võistlustelt noppis tänavu oma kehakaalus võidu Kevin Renno üks parimaid õpilasi Andra Aho.

Kevin Renno

Riigiti toetused erinevad

Tai poksis on kõige tugevam riik loomulikult Tai. Kevini sõnul on nad meeskondlikult alati võitjaks tulnud, kuid palju oleneb ka sellest, kuidas seda spordiala riigis toetatakse. Teise koha on mitmel korral saavutanud Valgevene, kus tai poksi soositakse riigi juhtkonna tasemel: heldelt toetatakse nii koolitusi kui ka premeeritakse võitjaid.

Meil sellist tuge pole. Kui veel 2007. aastani võis sportlane rahvusvahelise edu korral saada riigilt arvestatava preemia, siis masu viis kõik toetused aladelt, mis pole olümpiakavas.

„Eesti koondises oli üks väga hea poksija, kes saavutas rahvusvahelistel võistlustel auhinnalise koha,“ meenutab Kevin masule järgnenud aega. „Pärast võistlusi kutsuti ta Tallinna linnavalitsusse ja kingiti… vihmavari. Mees solvus niivõrd, et jättiski treeningud katki.“

Harrastajast oma akadeemiani

Tai poks on viimastel aastatel saanud populaarseks paljudes riikides. Soome jõudis ala varem kui Eestisse, juba 1980. aastatel. Selles mängis rolli Taist pärit poksija, kes abiellus soomlannaga, jäi meie põhjanaabrite juurde elama ja rajas seal oma klubi.

Eestis asutati esimene taipoksiklubi 2004. aastal nime all Royal Jim. Seal alustas treeninguid ka Kevin Renno. Alaklubid tekkisid mujalegi kui pealinna: Viljandis, Paides ja Pärnus tegutsevad need siiani.

Paar aastat hiljem lahkus Tallinna klubist välismaale kaks treenerit korraga ja tuli mõelda, mis saab. Treenerid ütlesid Kevinile, et ta peaks spordiklubi ise edasi ja hakkaks ka treeneriks. Soome eeskujul võtsid nad nime Tallinna Taipoksi Klubi ja tegutsesid nii kümme aastat. Kahe aasta eest vahetus aga partner ja kujundlikult läksid omanike suusad risti. 2016. aastal sai alguse Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia „Kaaslased ütlesid mulle, et sul on puhas maine, pane koolile oma nimi,“ meenutab Kevin. „Nii jäigi.“

Taipoksija täiendab end Tais

„Tai poks on nii mitmekülgne ja kunagi ei saa öelda, et nüüd tean sellest kõike,“ tunnistab Kevin. „Sellepärast käin end igal aastal Tais täiendamas, eelmisel aastal viibisin seal tervelt kolm kuud. Kui ma kooliga alustasin, tõin Taist treeneri siia ja ise käisin seal harva, polnud aega ega võimalustki.“

Kevin Renno

Kevinil on head kontaktid mitme sealse klubiga. Tavaliselt võtab ta koolitusreisi ette varakevadel, sest sügisel, hooaja alguses on oma koolis palju tegemist uute õpilaste ja treeningkavadega. Viimastel aastatel on kool kasvanud väga elujõuliseks. Koos Keviniga on akadeemias praegu 15 treenerit ja tippajal ligi 500 õpilast.

Uute õpilaste seas on kõige populaarsemateks osutunud kahekuulised baaskursused, kus õpetatakse erinevaid võtteid. Seal saab õpilane üsna ruttu selgeks, kas see spordiala talle sobib.

„Tai poks on individuaalala, igaüks on enda eest väljas. Kõik aga ei kannata võistluspinget välja,“ nendib treener. „Meeskonnamängud, nagu jalgpall või korvpall, on selles mõttes lihtsamad, et kogu aeg ei pea panema täie pingega. Samal ajal on poks kindlasti ala, mis teeb poisist mehe. Lisaks sportlikule osavusele kasvatab see julgust, tahtejõudu ja otsustusvõimet.“

Kevin on märganud, et tai poksi valinud naised on võistlustel meestest julgemadki. „Nad teevad külma kõhuga, ei pabista liiga palju.“

Lapsepõlv annab iseloomu

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia käivitas hiljuti kampaania „Stopp kiusamisele!“, kus osalevad peale Kevini lauljad Ott Lepland, Artjom Savitski, Sissi Nylia Benita jt kuulsused. Koolid saavad kutsuda akadeemiat endale külla, et tutvustada võitlusspordialasid, ja paluda tuntud inimesi, et nad räägiksid noortele kiusamisest.

„Hiljuti käisime koos psühholoog Margus Salumetsaga esinemas minu tütre klassis. Lapsed said endale rollid – kes oli õpetaja, kes kiusaja ja kes kiusatav – ja pärast arutasime tekkinud olukorrad kõik koos läbi. Rollimängudega jagatav õpetus oli lahe ja meeldejääv,“ ütleb Kevin. „Tahame õpilastes kasvatada enesekindlust ja võimet teisi märgata. Lapsepõlves pannakse alus inimese iseloomule ja saatusele.“

Eks poiste vahel tuleb ikka nagistamist ette, seda mäletab ta omagi lapsepõlvest. Nende peres oli kolm venda, Kevin vanuselt keskmine. „Keskmistest kasvavad kõige võitlusvalmimad,“ teab ta nüüd oma kogemusest ja on lugenud teadusartiklitest.

Kevin RennoVastutusrikas isaroll

Poisina proovis Kevin mitut spordiala, pikemalt huvitus jäähokist. „Aga mul oli algusest peale poksimispisik veres. Kui sain kümneseks, kinkisid vanemad mulle poksikoti – mine ja maanda end selle, mitte vendade peal,“ naerab sportlik mees.

Nüüd on tema tütar Mimii-Marii kümnene ja käib tihti isaga trennis kaasas. Isa on veidi mures, et ega tütar kasva liiga poisilikuks. „Suunan teda ikka ka kleitide ja soengute poole. Aga eks ta valib ise, ta on juba praegu väga iseseisev ja otsusekindel. Palju abi on olnud minu vanematest, kes aitavad tütart hoida.“

Novembri alguses käis Kevin koos tütrega ühel nädalavahetusel Pariisis, et külastada Disneylandi ja kohtuda noorema venna perega, kes elab Luksemburgis.

Aega peab võtma

Lähedastel on Kevini pärast tulnud ka muret tunda. Suur koormus, mille mees on endale võtnud, andis end tunda paari aasta eest, kui tal tekkisid südame rütmihäired. Võistlustest oli ta juba enne seda eemale tõmbunud. Ajendiks oli üks tiitlimatš Šveitsis 2012. aastal, kus kohtunikud ei suutnud võitjat otsustada, määrasid määruste vastaselt lisaraundi, ja Kevin jäi teenitud võidust ilma. Pettumus oli suur ja isu võistelda kadus.

Viie treeningu asemel päevas annab ta nüüd kaks, treenides ise peamiselt teisi õpetades. Ta võtab aega lugemiseks, joogaks ja mediteerimiseks. Mediteerimist ja sisemist vaikust peab ta eriti oluliseks, sest nii saab töömõtted korraks peast.

Kevin Renno sportlikest saavutustest

– Esimene võidetud tiitel: WKA Euroopa meistritiitel tai poksis – 72,6 kg, Eesti 2007
– WFCA Baltimaade tiitel tai poksis – 75 kg, Eesti 2008
– WKA tiitli kaitsmine Belgias – võit teises raundis, TKO (tehniline knockout)
– ISKA maailmameistrivõistluste I koht tai poksis – Hispaania 2010
– WPKA maailmameistrivõistluste I koht kikkpoksis – Kreeka 2010
– WFC Euroopa meistritiitel kikkpoksis – Šveits 2011
– WFC maailmameistritiitel kikkpoksis – Šveits 2011
– WPMF maailmameistritiitel tai poksis – Eesti 2012 (Kevin: „Selle üle tunnen kõige rohkem uhkust, kuna võitsin punktidega Tai sportlast, kes tuli peale seda matši Tais Rajadamnerni staadioni meistriks. Rajadamnerni ja Lumpinee staadionid on Tai sportlaste jaoks kõige ihaldatumad tiitlid ja organisatsioonid.“)
– Kevin oli esimene eestlane, kellel õnnestus 2012. aastal võistelda ajaloolisel Lumpinee staadionil Bangkokis. Ta võitis austraallasest vastast kolmandas raundis TKO-ga.

– Kevini parimad õpilased on Andra Aho (Euroopa meister kikk- ja tai poksis, üliõpilaste MM-i kuld) ja Karl-Joonatan Kvell (MM-i hõbe). Lisaks treenib ta tuntud Eesti võitlussportlasi, nagu Mirkko Moisar, Hendrik Themas ja Astrid Johanna Grents.

Tekst: Aita Nurga

Fotod: erakogu

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

WP Post Author

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

Sildid: KEVIN RENNO
EelmineNaiste vabavõitlusajaloo suurim matš
JärgmineAita ratastoolis Laural ja Viljaril sporti teha!

Seotud lood

LFA 45: Erick Silva proovib uuesti
Pikk tee düünides: Joshua võitis Ruizilt tiitlid tagasi
Canelo sai kolme raundiga võidu Yildirimi üle

Liitu uudiskirjaga

Viimased uudised

  • Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi kokkulepe on jõudmas lõpusirgele

    Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi omavaheline...
  • Lühike pensionipõlv: Tyson Fury plaanib poksiringi naasta

    Raskekaalu maailmameister Tyson Fury naaseb pok...
  • Mike Tyson vihastas Hulu voogedastusplatvormi peale: ära lase ennast petta!

    Poksilegend Mike Tyson on vihane Hulu voogedast...
  • VIDEO! Vaata, kuidas Aleksei Larin trenni teeb

    Aleksei Larin postitab üsna sagedasti sotsiaalm...
  • Profid ei julge juutuuber Jake Pauliga poksida?

    Algselt Youtube`is kuulsaks saanud Jake Paul on...

GOODFIGHT

GoodFight - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE!

Goodnews Communication OÜ
äriregistri number 14911432
Veetorni 4, Tallinn 10119
info@goodfight.ee
5551 7551
www.goodfight.ee

LIITU UUDISKIRJAGA

🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit K 🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit Kõrve juures: juba peale esimest visiiti oli liikumine kergem

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele, vastupidavuse kasvatamisele ning aitab efektiivselt vähendada ka stressi. Kerli Pähkel on tegelenud poksiga juba mitmeid aastaid ning leiab, et poks on parim viis, kuidas ennast kõigest toimuvast välja lülitada. Nüüdseks on ta kogunud aga ka mitmeid vigastusi ja tundis, et on aeg külastada kiropraktikut ... 

🤜Loe GoodFight.ee

@kerlipahkel @priitkorve @kerlivau @monikakuzmina @krva.ee #goodfight #tervis #fight #fightsports
👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen sel 👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen selgitab, mida trenni minnes vaja on

🤜Sigrid Kapanen selgitab täna võitlusspordiportaalis, et esimeste trennide jaoks võiks kindlasti olemas olla käesidemed ning hambakaitsmed – muu varustuse saab pea alati trennist kohapealt laenata. Mingi aeg võiks endale soetada ka kindad ja jalakaitsmed, sest endal on parem oma varustusega olla. Lisaks on meestel soovituslik kubemekaitse kaasas olla.

🤜”Poksitrenn sobib kõigile, kellele meeldib poks ja kes tahab seda õppida. Soovitan kõigil vähemalt 1 või 2 poksitrenni kaasa teha – äkki hakkab meeldima,“ lausub Sigrid ja lisab, et kõigil on alati esimeste trennide ees hirm, kuid tegelikult pole hullu midagi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa teha. „Arvestada tuleb sellega, et mõtlema ei pea. Kuidas jalad seisavad, keha asend, löögid – kõik hakkavad mingi aeg ise välja tulema.“

🤜Goodfight.ee
@sigrid.kapanen @kondorfightclub @ringotipp #goodfight
👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõj 👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõjub vaimselt hästi

💪4 põhjust, miks muusik Artjom Savitski soovitab poksitrenni minna:

🤜”Kuigi trenn on hästi intensiivne ja peaks justkui energiat ära võtma, siis peale seda on veel võimsam tunne sees ja elujanu tuleb tagasi. Oled motiveeritum ja poksimine annab energiat tegutsemiseks,“ sõnab Artjom.
🤜”Poksimine on väga hea trenn kui soovid kaalust alla võtta. Seal on raske viilida ja distsipliin on esimesel kohal. Mingil hetkel sa ei saagi aru, kui palju kaloreid tegelikult põletad,“ räägib muusik.
🤜Artjomi sõnul võiks iga inimene teada põhilisi enesekaitse võtteid, kui keegi peaks teda ründama.
🤜Artjom leiab, et poksitrenniga saab maandada elu ja tööga seotud pingeid. „See on suurepärane stressimaandaja – selleks ei ole vaja alkoholi, vaid suundu hoopis poksitrenni,“ soovitab ta.

🤜Loe eksklusiivset lugu GoodFight.ee!
@artjomsavitski #goodfight #fight #news #fightsports
👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The Lea 👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The League’i täispikka matši videot

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus ainsas naistematšis astusid vastamisi Astrid Johanna Grents ja Zoe Neuschwander Šveitsist. Grents võitis koos temaga juubeldava publiku silme all matši ühehäälse otsusega. Nüüd saab täispikka videot matšist vaadata ka The League`i ametlikus Youtube`i kanalis.

🤜GoodFight.ee! 
@theleagueestonia @rennokevin @krva.ee @astriiidjohanna @zoenswd @tonyhitrov #goodfight
👊 Naised treenivad Leesmanni käe all! Maarja Õkva: meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Poksija Maarja Õkva selgitab, et jõudis Kaido Leesmanni juurde läbi poksija Astrid Johanna Grentsi. Kuna poisse oli grupis juba palju, siis moodustati tüdrukutega oma grupp.

Maarja sõnul aitasid ühised trennid tal saada kinnitust teadmisele, et ta suudab palju rohkem füüsiliselt teha, kui ta ise ennast tegema suunab. “Samuti annab väike tervislik võistlusmoment trennis motivatsiooni juurde, et rohkem pingutada ja kauem vastu pidada. Raske töö kõrvalt ei puudu ka väike nali, mis muudab ühise füüsilise pingutuse lõbusamaks,” leiab poksija.

Maarja on õppinud ja kinnitust saanud, et vaimne usk ja kindlus enda võimetesse teeb võistlustulle mineku pigem põnevaks kui hirmutavaks ning et me kõik oleme inimesed. “Meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks,” sõnab ta.

🤜GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @maarjaokva @monikakuzmina #goodfight #krva #fight #better #training
👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. 👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd!”

Edukas poksija Floyd Mayweather on öelnud, et kui inimesed näevad kõike seda, mis tal praegu on, siis pole neil õrna aimugi, kust ta tegelikult pärit on ja neil pole aimugi, et tal polnud üles kasvades mitte midagi.
“Et saada parimaks pead sa tegema ületunde. Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd,” on Floyd öelnud.

🤜GoodFight.ee! 

@floydmayweather 
#fight #fightsport #goodfight #betteryou #workhard
👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmi 👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust! 

Maailma raskekaalu meister Anthony Joshua pole mitte ainult silmapaistev poksija, vaid mehel on ka hea süda – ta hoolib endast nõrgematest ja aitab seal, kus saab. “Meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust. See kõik on armastus ja hea energia,” on Anthony öelnud.

🤜Vaata videot GoodFight.ee!
@anthonyjoshua #goodfight #fight #joshua
👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkem 👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Sonja Anderson ütleb, et on trennidega nüüd lisaks füüsilisele vormile arendanud ka mentaalset poolt. „Suurel füüsilisel koormusel hakkab üles ütlema psüühika, mis pärsib edasist pingutust. Inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“. Pidevalt ennast tagant sundides, vähehaaval piire ületades, hakkad omalegi märkamatult aina rohkem ja rohkem jõudma. Nagu öeldakse, mitte trenn ei ole kergem, sina lihtsalt oled tugevam!“ sõnab ta.

Loe GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @ssonjaa_a #goodfight
👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamises 👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamisest: õpetada kedagi täiesti nullist on üks ilus teekond!

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents sõnab, et baaskursuse õpetamine on talle alati väga huvitav väljakutse. ”Õpetada kedagi täiesti nullist ja näha tema arengut, on üks ilus teekond. Seda muidugi eeldusel, kui treenitav on ise ka motiveeritud võtma õpitavat omaks,” räägib ta.

Astrid Johanna ütleb, et tema suurimaks motivatsiooniks baaskursuse õpetamisel on näha inimeste arengut ja õppimise sära silmis. Tema missioon on näidata võitlussporti heast küljest ja tõestada, et see on võrdväärne spordiala teiste spordialadega.

”See ei ole pätisport! Võitlusspordiga tegelevad maailma kõige toredamad ja lahkemad inimesed üldse. Meis ei õhka mingit viha teiste vastu. Vastupidi – võitlussport õpetab sisemist rahu ja endaga ning teiste inimestega läbisaamist ja lugupidamist. Treeningutel ei saa olla kuidagi üleolev oma paarilise vastu, vastasel juhul pole sul kellegagi treenida. Usun, et selline inimeste lugupidamise oskus tuleb kasuks igas eluvaldkonnas!” arvab ta.

🤜GoodFight.ee! 
@krva.ee @astriiidjohanna @eduardvahemets @martisarapuu @kerlivau #goodfight #krva #kevinrennovõitlusspordiakadeemia #fight #fightnews
Jälgi Instagramis

2022 © Kõik õigused kaitstud.

ÜLES
Lehekülje kasutamist jätkates nõustute meie Privaatsuspoliitikaga.
Aktsepteeri
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT