Hendrik Themas

SPORTLASE MÕTTED! Hendrik Themas: võit on eesmärk, mida tuleb saavutada

25. detsember 2017 | Uudised

GoodFight  vahendab Eesti tuntuimate võitlussportlaste ütlemisi, mis on nende intervjuudes ja vestlustes kõlama jäänud ning mis iseloomustavad kõige paremini võitluskunstide sõdalaste mõttemaailma ja arvamust siinses kogukonnas toimuvast.

Henrik Themas on poksija, kes naasis äkitselt võitluskunstide maailma ja hakkas seal kohe mehetegusid tegema. Tema kohta on teada, et seda meest naljalt rivist välja ei löö ja kui keegi teda võidab, siis on vastane tõesti tasemel.

Ma vaatan treeningud üldise pilguga üle ja mida rohkem edasi, seda rohkem ma oskan hinnata selle väärtust, et harjutada vastase jaoks spetsiifilisi tehnikaid.

King of Kings on rahvusvaheline liiga ja seal on karjääri mõttes alati hea osaleda.

Minu tugevus on see, et ma ei väsi nii kiiresti ära. Ma võin teha palju tööd, enne kui ma väsin. Selline treeningstaaž on seljataga, et vastupidavus on heal tasemel.

Endise teivashüppajana olen ma nagunii koordineeritud ja tänu sellele ma arvan, et suudan veidi akrobaatilisemaid asju ka teha.

Võit on eesmärk, mida tuleb saavutada. Ma jagan tundeid ja tulemusi kõigiga, kes mu meeskonda kuuluvad, treenerite ja treeningukaaslastega. Otseselt kellelgi võidud pühendatud pole.

Mulle meeldib võitlussport ja sport üldisemalt. Ma naudin seda protsessi, keegi ei sunni mind kunagi trenni. Olen alati kohal, mulle meeldib seda teha ja kui sa teed seda, mis meeldib, oled ka edukas.

Enne fight`i on mul teatud asjad, mida teen, kuid see puudutab pigem treeningu ja puhkuse tasakaalu, et valmistada keha maksimaalselt fight`iks ette. On ka mõned harjumused menüü või tegevuste kohta, kuid need pole midagi sellist, mille ärajäämise puhul ma vaikselt rivist välja läheks. Eks närv tuleb ka sisse, kuid seda positiivses mõttes, selline närv, mis aitab sooritusele kaasa.

/Allikas: GoodNews/

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel