Skandaalses kategoorias on hakatud tiitlimatše pidama

29. detsember 2019 | Uudised

WBA supertšempion (-91 kg) Arsen Goulamirian alistas 28. detsembril Prantsusmaal WBC endise rahvusvahelise tšempioni Constantin Bejenaru.

Väiksem Bejenaru oli osavam. Goulamirian ootas võimalust, mis laseks matši ühe löögiga lõpetada. Ta pani vastase 9. raundis põrandale. Bejenaru pidas raundi vastu, kuid järgmiseks enam nurgast välja ei tulnud.

Goulamirian poksis just 15. novembril Kane Wattsiga (21-4) ja võttis lihtsa võidu 4. raundis. Enne seda polnud ta poksinud aasta, sest vahepeal jäid toimumata matšid WBA teise tšempioni Beibut Šumenoviga ja Deniss Lebedeviga. Don King ei saanud Šumenovi matši korraldamisega hakkama. Lebedev loobus tänavu poksist (kuid tuli detsembris tagasi).

WBA ajutiseks ehk kõige nõrgemaks meistriks sai 19. oktoobril Ryad Mehdy, kelle ainuke kaotus on tulnud Goulamirianilt.

Canelo Alvarez plaanib saada tšempioniks ka selles kaalus ja tema tõenäoline vastane tundub Goulamirian. Keerulisem vastane oleks IBF-i meister Yunier Dorticos. Pärast Aleksander Ussiki lahkumist puuduvad WBC ja WBO meistrid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel