Sigrid võitis Riias tuttavat vastast

01. detsember 2019 | Uudised

Sigrid Kapanen võitis 1. detsembril Riias Euroopa klubide karikavõistlusel tai poksis Jurgita Slugevičiutet (Leedu).

Leedulanna surus alguses, kuid suurem osa neist rünnakutest lõppesid pikali tõmbamisega. „Me ootasime seda, et ta hakkab klintši ronima ja maadlema. Plaan oli teda sisse süstides tugevate sirgetega lüüa, mida Sigrid päris palju ka tegi. Leedulanna ei saanud Sigridile näkku ühtegi tabamust. Plaan oli seekord klintšis ka rohkem küünarnukke ja põlvi lüüa, mis siiamaani pole ehk tema kõige tugevam külg olnud,” kommenteeris treener Ringo Tipp.

Kapanen lõi matši lõpus nii tugevasti, et vastasele loeti, kuid võit tuli lõpuks kohtunike otsusega.

16-17-aastaste seas osalenud Kapanen kaalus 61,5 kilo. Ta hakkas seekord pikemalt dieeti pidama, kuna oli variant, et tehakse uriiniproov ja vaadatakse keha hüdratsioonitaset. Klassikaline vee arvelt kaaluvõtmine oli keelatud.

„Ta läks kaaluvõtmisega hoogu natuke, aga tundub, et see on hästi mõjunud. Liikumine ja löögid on kiiremad. Ta pandigi nüüd kuni 60-kiloste kaaluklassi. Tundub, et 63,5-kilostes poleks vastast olnud. Selles suhtes vedas, et rohkem alla võttis,” ütles Ringo, kes tunnistas, et on oma kätt hoolealusega valmistudes päris kõvasti lõhkunud. „Pidin kipsi varem ära võtma, et saaksime lapasid teha, ja iga löök, mis paremasse kätte tuli, tekitas tahtmise lapad nurka visata. Aga loodame, et lõpptulemus korvab selle kõik.”

Kapanen ja Slugevičiute olid kohtunud Eesti Muay Thai Liiga etapil ja siis Kondori võitlejanna võitis. Kui Leedu neiu võttis pärast seda EM-il medali, siis muidugi tekkis Viljandis mõte, et see oleks sama hästi võinud olla Sigrid. „Täpselt selline mõte oli, et kurat, oleks võinud kohale lennata EM-ile. Jubedalt hakkas kripeldama…” sõnas Tipp.

Kapanen ei osalenud EM-il, kuna selline väljasõit oleks küllaltki kulukas olnud ja ei leitud sellel hetkel toetajaid nii palju. Oleks võinud rahaga aidata Eesti Muay Thai Föderatsioon?

„Muidugi oleks võinud, aga ega ei küsinud ka, kui aus olla. Sellisel juhul lihtsalt oma tegemata jätmine.”

Ilja Stepanov

Konkiro sõdalastest said esikoha Ilja Stepanov, Vladislav Krõlov ja Karolina Voronina. 2. koha said Aleks Sabinin, Jaroslav Hohlov ja Maksim Antonov.

Garant

Pjedestaali teise astmega pidi piirduma Allan Volosatõh (Garant). “Alistasin poolfinaalis tugeva moldovlase. Ka finaali leedukas on tugev,” ütles ta enne finaali. Tema treeneri kaks õpilast kaotasid poolfinaalides, lisaks temale jõudsid finaali aga veel kolm.

Sigrid: 1.07

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel