Saaremäe: matši saamine on hetkel keeruline

26. november 2020 | Uudised

Pärast viimast matši läks Sten Saaremäe juba ülejärgmisel päeval elukaaslasega Egiptuse-reisile, mille elukaaslane ühe reisibüroo mängus võitis.

„Puhkasin täielikult nädal aega ja sõin kõike, mida süda lustis,” mõnuleb Saaremäe.

Eestisse tagasi tulles jätkas ta treeningutega, mida sai umbes nädal või kaks teha, kuni kõik lukku pandi. Karantiini ajal tegi ta peamiselt jooksutreeninguid, keharaskusega jõudu ja varjupoksikava, mille püstivõitluse treener Vallo Hannus kokku pani.

„Selle aja elasin rahulikult, tegin korra päevas trenni ja elasin „tavainimese” elu. Kui kontaktiga treenima sai jälle hakata, keerasin tempo suht ruttu ja korralikult üles, kaotasin mõned karantiinikilod ja seadsin ennast nii füüsiliselt kui ka vaimselt valmis plaaniga, et sügisel saab võistelda,” ütleb Saaremäe.

„Aga olukord on nagu ta on ja võistlemisega on hetkel raskusi. Kuna ma ei ole veel kuskil tipp-promotsioonis, mis saavad endale lubada vabalt publikuta üritusi, siis matši saamine on keeruline. Rootsi suurimasse MMA promotsiooni Superior Challenge, mis suudab hetkel panna välja ürituse, pakkusime mind, aga sealt saime viisaka EI. Kui küsida, et kunas järgmist matši on oodata, siis kahjuks jään vastuse hetkel võlgu. Loodan, et olukord liigub kiiresti positiivses suunas ja saaksin võistlusareenidele naasta. Nälg on igatahes suur,” naeratab ta.

Saaremäe viimane matš oli veebruaris Edward Wallsiga. Pärast seda on tulnud koroona, aga ka UFC on Eestisse saabunud. Tund pärast pressiteate kättesaamist pakkusid Saaremäe ja Kaur Kalamets end duona kommenteerima, kuid said vastuseks, et kommentaatorid on juba olemas ja hetkel minnakse nendega.

„Teada saades, kes on kommentaatorid, olin ma pettunud, et antud spordiala asuvad kommenteerima teise spordiala inimesed. Jah, poks ja kikkpoks on üks osa MMA-st, aga see ei päde päeva lõpuks. Ma pole kuskil mujal riikides näiteks sellist asja veel kohanud, et spordiala kommenteerivad teise spordiala inimesed, aga mis sa ära teed,” rehmab Saaremäe.

Ta möönab, et tänaseks on kõik läinud järjest paremaks. Kogemus loeb ja asjad saavad selgemaks. „Tore, et punti on võetud ka MMA taustaga tegijaid, nagu Kuldar Nei ja Ergo Reinvald, kellel on reaalne võistluskogemus, huvi ja teadmised ala vastu ning nad on kursis ka muu elu ja meluga, mis antud spordialaga kaasas käivad. Tänaseks on pakutud ka mulle võimalust pärast paari kuud kommenteerima tulla, kuid mu tänane elutempo on rohkelt muutunud ja nii-öelda kulu/tulusuhe ei ole minu jaoks enam ahvatlev. Mul on heameel, et MMA saab kõlapinda ja jõuab lihtsamini inimesteni!”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel