VIDEO I Idablokk võitis klubide EM-il kulla

26. november 2020 | Uudised

Eesti taekwondo noorsportlased spordiklubist Idablokk olid edukad 21.-25. novembrini klubide EM-il Horvaatias.

Aleksander Muskevitš (kadett, +65 kg) toob koju kuldmedali, Stefani Nikolajeva (kadett, -33 kg) hõbemedali ja Jasper Kattai (kadett, -41 kg) pronksi. Lars-Lucas Liiu (pre-kadett, -36 kg) võistles kõige rohkema võistlejatearvuga alagrupis ja lõpetas tubli 5. kohaga. Klubina saavutasid Eesti portlased kadettide arvestuses kõrge 4. koha. Osales üle 700 sportlase.

Eestlastest võitsid mullu Riminis EM-il kuldmedalid Aleksandra Andrejeva ja Kamilla Velikopolje, kuid see oli ITF-i (International Taekwon‑Do Federation) üritus.  Klubide EM oli WT (World Taekwondo) sündmus ja sealt oli Eestile kuld ajalooliselt esmakordne.

“Praegune saavutus on olümpiaalal. Ma valmistan sportlasi ette olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri jaoks järgmisel aastal. Need neli sportlast on potentsiaalsed sportlased, kes lähevad noorte olümpiamängudele,” selgitas Idabloki treener Aleksander Galaktjonov.

ITF-i stiil on suunatud rohkem enesekaitsele, WT on sportlikum.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel