Rizini meister kaotas tiitli endisele UFC ässale

31. detsember 2020 | Uudised

Jaapanis on aasta viimasel päeval ikka toimunud Rizin, nii ka seekord, kus selgitati meistrid kahes vabavõitluskategoorias, lisaks paar tiitlita kikkpoksikohtumist.

Kukk-kaalu meister Kai Asakura (16-2 enne) kaotas avaraundis tehnilise nokaudiga Kyoji Horiguchile (28-3). Nad olid kohtunud esmakordselt eelmisel aastal augustis tiitlita matšis ja siis Asakura üllatava avaraundi tehnilise nokaudiga võitis. Horiguchi polnud pärast seda võistelnud, sest vigastas hiljem treeningul põlve. Selle vigastuse tõttu loobus ta ka Bellatori meistritiitlist. Bellatoris pidaski ta ainult ühe matši ja kohe tiitlile: 2019 juunis Darrion Caldwelliga. Sama mehe oli Horiguchi alistanud 31. detsembril 2018 Rizini tiitlimatšis, kuid samamoodi pidi ta Rizini vööst loobuma sellesama eelmise aasta põlvevigastuse tõttu. 2013. aastast 2016. aastani pidas Horiguchi kaheksa võitlust UFC ja kaotas neist vaid ühe, kuid see oli tiitlimatš Demetrious Johnsoniga. Enne UFC-d oli Horiguchi Shooto meister.

Asakura on popp Youtube’is ja Fight Matrixis maailma 14. mees, kellest eespool mehed kõik UFC-st peale Bellatori Juan Archuleta, kelle tiitlit soovivad järgmiseks nii Asakura kui ka Horiguchi. Esimese 25 seas pole kedagi One’ist – järgmised tugevamad organisatsioonid on ACA ja Modern Fighting Pankration.

Rizinis on naistele seni ainult üks kategooria, 49 kilo. Selle vabale meistrivööle vabavõitlesid Ayaka Hamasaki (20-3) ja Miyu Yamamoto (6-4). Hamasaki võitis avaraundis kägistusega. Yamamoto näol on tegemist ühe omapärasema legendiga. Ta on 46 aastat vana, maailmameister maadluses aastatel 1991, 1994 ja 1995. Vabavõitlusega alustas ta 2016. aastal. Rizini võitleja on ka tema poeg Erson Yamamoto.

Eakas on ka Hamasaki: 38. Ta oli Rizinis selle kaalu meister, kuid kaotas tiitli mullu napilt Seo-Hi Hamile. Lõuna-Korea naine, Fight Matrixi nr 1, sõlmis lepingu One’iga ja jättis tiitli vabaks. Hamasaki on Fight Matrixis nr 2. Ta oli varem meister Invictas, kus tuli võit näiteks Jinh Yu Frey üle, aga ka kaotus Claudia Gadelhale.

Kaotuseta Tenshin Nasukawa võitis kikkpoksis kõigi kohtunike otsusega kogenud Kumandoi Petcharoenvitti, kelle põhiala tai poks. Alati stiilne Nasukawa ütles, et tema seekordset rohekat soengut inspireeris Billie Eilish. 2. raundis lõi ta vastase pikali. Enne seda oli too kippunud domineerima. Minut hiljem löödi pikali Nasukawa, kuid viimases raundis tundis jaapanlane end nii hästi, et isegi poosetas publikule. Tai mees on WBC meister ja võitnud Rodtangi.

Beyond Kickboxingi jaanuaritabelis on Nasukawa maailma parim. Järgnevad Takeru, kes oli ka konkurendi matši vaatamas, ja Marat Grigorjan. Kuna jaapanlased Euroopas võitlemas ei käi, kahtlevad skeptikud nende tugevuses. Nasukawa ütles mõne päeva eest, et parimad on Giorgio Petrosyan ja Saenchai ja siis 3. kohal tema. 28. veebruaril kohtub Nasukawa Shiroga.

Rahvas Rizini tribüünidel 31. detsembril oli hajutatud, kõigil maskid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel