Villu Nurmoja. Foto: GoodFight

Rakvere Tugev Tahe treener Villu Nurmoja: võidab see, kes rohkem tahab ja paremini magab!

14. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Täna toimub Eesti Muay Thai Liiga, kus paljud noored poksijad oma esimesi kogemusi said. 5 võitlejat tõi Tallinnasse võitlema ka Rakvere poksiklubi Tugev Tahe treener Villu Nurmoja.

Villu Nurmoja. Foto: GoodFight

Klubi liigub edasi tõusvas joones

Tugev Tahe klubi on tegutsenud 23 aastat. Alustati karatest, hiljem tuli kikkpoks, kui võistlusi veel Eestis ei toimunudki. 2015. aastal alustati Tai poksiga, millele nüüd ainult spetsialiseerutaksegi. Miks? Nurmoja selgitab, et temale on Tai poks südamelähedasem, pealegi pakub rohkem võimalusi ja tehnilisi lahendusi.

Foto: GoodFight

Pika tegutsemisaja jooksul on paratamatult olnud nii paremaid kui halvemaid aegu. Nurmoja toob välja koroonaaja, mis paljudel treeneritel ja õpilastel motivatsiooni maha tõmbas. Tai poksi ju õues ei tee – me ei ela Tais!
Nüüd on aga rasked ajad ületatud ja liigutakse tõusvas joones üha edasi. Lapsed on motiveeritud ja saavad trennis käia.
Siiski ei tekkinud kordagi mõtet, et enam ei jätka. Nurmoja kinnitab, et spordiklubi Tugev Tahe on ja jätkab. „Kaua ma treenerina tööd teen? Ikka teen! Tuleb ka noori treenereid, kes klubi veel edasi viivad,“ räägib ta.

Rasked ajad on ületatud ja liigutakse tõusvas joones üha edasi. Lapsed on motiveeritud ja saavad trennis käia.

Foto: GoodFight

Talent tuleb tööst

Nagu öeldud, Muay Thai Liigale tõi Nurmoja viis võitlejat. Kaks neist olid teinud ühe matši, kolmele oli see esimene. „Näis, kuidas närvikava vastu peab. Olen alati öelnud, et kui sul on omal asjad selged ja füüsis peab, peab vaim ka,“ ütles kogenud treener enne oma võitlejate matše.

Nurmoja soovitab noortel sportlastel end võistlustel proovile panna, kui oled juba aasta jagu trenni teinud. Kui üks võistlus on tehtud, on ka selgem pilt, kuidas edasi liikuda.

See, kes on töökam, jõuab kaugemale. Talent tuleb tööst!

Mis on võidu saladus? „Võidab see, kes rohkem tahab ja paremini magab!“ Nurmoja rõhutab, et see, kes on töökam, jõuab kaugemale. Talent tuleb tööst!

Vaata veel