Danil Turilov. Foto: GoodFight

Danil Turilov: kui sa endasse usud, saad hakkama!

14. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laupäeval toimus Eesti Muay Thai Liiga, kus paljud noored sportlased said end proovile panna. 14-aastane võitleja Danil Turilov on poksiga tegelenud vaid 3,5 aastat, aga tegu oli juba tema 10nda võistlusega teel tippu.

14-aastane võitleja Danil Turilov on poksiga tegelenud vaid 3,5 aastat, aga tegu oli juba tema 10nda võistlusega teel tippu.

Danil Turilov. Foto: GoodFight

Poks muutis elu tohutult

Turilov räägib, et ta oli väiksena kõhn ja kleenuke poiss, keda kiusati koolis. Ühel hetkel otsustas ta hakata enda eest seisma. Vanemad panid ta judo trenni, aga see polnud noore mehe jaoks piisav. Ta otsustas hoopis Tai poksi trennide kasuks.

Danil Turilov. Foto: GoodFight

Ehkki pealtnäha on Turilov endiselt kleenuke, kiusamine teda enam ei muserda – ta muigab, et on tugevam kui välja näeb. Tänu poksile muutus tema elus väga palju. Tal on kergem toime tulla stressiga nii elus kui koolis ja ta on palju tugevam nii füüsiliselt kui vaimselt.

Kiusamine teda enam ei muserda – ta muigab, et on tugevam kui välja näeb.

Võite on Turilovil rohkem kui kaotusi. Viimaseid võtab ta suure õppetunnina. Liigal väljus noor mees ringist võiduga. Ta kommenteeris pärast võitu, et temas on palju emotsioone. „Nägu on katki, aga see on minu jaoks auhind!“ ütles ta.
Vaatamata juba üsna suurele võistluskogemusele oli ringi minnes ikka hirm, aga tema teine pool ütles talle, et ta suudab ja on tugevam. Teine pool jäigi peale.

Turilovi tulevikuplaanid on minna välismaale võistlema, et võidelda ka laias maailmas, mitte ainult eestlastega.

Suuremaks unistuseks on saada maailmameistriks. Ta ütleb, et tahab olla tipus ja usub endasse.

„Paljud arvavad, et loeb ainult füüsiline pool, aga mina arvan, et vaimne tervis on kõige tähtsam. Kui sa endasse usud, saad hakkama. Kui kahtled, lähebki halvasti,“ arvab ta.

Paljud arvavad, et loeb ainult füüsiline pool, aga mina arvan, et vaimne tervis on kõige tähtsam. Kui sa endasse usud, saad hakkama.

Danil Turilov. Foto: GoodFight

Võitlussport aitab saada sisemiselt suureks

Turilovi treener Oskar Künnapuu kirjeldab, et võitleja on tema saalis üks tublimaid nii vaimselt kui füüsiliselt. Alati kohal ja väga vähe puudumisi. Silma paistab noor mees ka koolis ja sportliku käitumisega.

Danil Turilov ja Oskar Künnapuu. Foto: GoodFight

Miks tulevad noored poksitrenni? Künnapuu sõnul on põhjuseid erinevaid – mõnel panevad trenni vanemad, mõnele meeldib end näidata, aga tullakse ka, sest on kiusatud ja on vaja enesekindlust.

Ta usub, et võitlussport aitab inimesel saada seesmiselt nii suureks, et kiusajad ei ole tema jaoks enam probleem.

Võitlussport aitab inimesel saada seesmiselt nii suureks, et kiusajad ei ole tema jaoks enam probleem.

Foto: GoodFight

Võistlema julgustab ta noori, sest võistlus on ainus viis, kuidas end Tai poksis testida. Kodus sparrimine sama tulemust ei anna. Ta usub, et treenitava number 1 siht peaks olema käia võistlustel ja oma tasemest aru saada.

Kuidas võita? Künnapuu ütleb, et võiduni viib järjepidevus. Motivatsioon võib kaduda, aga sihile viib järjepidevus. Jätkad trenni ka siis, kui motivatsioon kaob.

Vaata veel