Rain Ruuder sai kulla WAKO MM-il

29. november 2019 | Uudised

Rain Ruuder (94 kg) võitis 29. novembril Antalayas kikkpoksi MM-il kulla.

“Miinimum sai MM-ilt võetud!” naljatas Ruuder. “Tänasest võib mind kõikide muude nimede kõrval – treener, õpetaja, sifu, sensei, paksuke, invasportlane jne – ka maailmameistriks kutsuda!”

Veerandfinaalis sai Ruuder 3:0 jagu Enzo Isopost (Itaalia). Poolfinaalis jäi talle sama tulemusega alla Hassan Husseinov (Aserbaidžaan). Finaalis pidi vastaseks tulema Istvan Toth (Ungari), kuid vigastuse tõttu Toth loobus.

Ruuder on treener Kombatis. Ta on 13-kordne Eesti meister kikkpoksis ja kahekordne EM-i pronks. Ta on korduvalt valitud Eesti aasta parimaks kikkpoksijaks ja treeneriks.

Tarvo Räni (74 kg) kaotas avamatšis veerandfinaalis 0:3 Dirk Dechantile (Saksamaa). Tarvo domineeris terve matši, kuid lõpusekunditel sai korduvhoiatuse, mille tulemusel anti võit sakslasele.

Alo Veenpere (84 kg) tulemuseks jäi samuti 5.-8. koha jagamine. Ta alistas kaheksandikfinaalis 3:0 Bauržan Abdullajevi (Kasahstan), kuid vigastas avaraundi lõpus jalga. „Läbi pussitava valu tegin oma asja lõpuni,“ sõnas Veenpere. Ta kaotas siis 0:3 Matej Lebole (Horvaatia), kes võitleb finaalis.

Veenpere (ALO Crew) on tänavune Eesti meister karates. Veel mullune Ruuderi konkurent on Eesti ja Läti meister kikkpoksis. Mullu osales Veenpere EM-il, kus Maikel Astur võitis hõbeda.

Eesti koondislased võistlesid stiilis kick light.

Filmib, pildistab, kommenteerib: Marek Krugol

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel