Priit Kõrve. Foto: Karen Härms

TV3 VIDEO! Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve: praeguses ärevas olukorras on enesekaitse väga oluline

31. märts 2022 | Uudised

Füsioterapeut, manuaalterapeut ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve rääkis TV3 erisaates „Meelerahu nimel“, et praeguses ärevas olukorras on enesekaitse väga oluline. Kõige olulisem on aga konfliktisituatsioone vältida.

Kõrve selgitas, et kui on näha, et vestlus võib viia konfliktisituatsioonini, tasub viia teema kõrvale. Kui on tekkinud otsene füüsiline oht, soovitas ta luua enda ja teise poole vahel distants, et takistada enda ründamist, lisaks võiks käes olla mingi ese, mis tekitaks ründajale lisatakistuse, näiteks raamat või muud sellist.

Mis on stress?  

Kõrve selgitas, et stress on füüsiline valmisolek mingi eriolukorra lahendamiseks. „Piltlikult öeldes – kui meile tuleb vastu karu, toodab meie keha palju adrenaliini, endorfiini ja teisi aineid, mis on vajalikud keha kiiresti mobiliseerimiseks. Kui stressil ei ole füüsilist väljundit, siis see koguneb ning tekivad probleemid. Seega liikuge ja võtke kas või padi või poksikott, mida lüüa, et end välja elada,“ soovitas ta.

“Meelerahu nimel: kuidas end kaitsta ja vältida konfliktisituatsioone”! 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel