Hendrik Themas: edukas sportlane on see, kes on täna parem, kui oli eile!

01. aprill 2022 | The League, Uudised

Eesti võitlusspordi tippsündmusel The League ülesastuv Hendrik Themas sõnab, et edukas sportlane on see, kes areneb. Kes on täna parem, kui ta oli eile. Ja kellest? Iseendast. Ta usub, et ühe päevaga võib palju teha, ühe aastaga teeb rohkem ja kümne aastaga teeb veel 10 kümme rohkem. Vaja on järjepidevust, see ongi edu saladus! Peab tegema trenni, korralikult magama, toituda ja õppida. Kuulata treenerit, mõelda kaasa, õppida kolleegidelt, tippudelt ja enda kogemusest. Ka väikesed võidud toovad kaasa enesekindluse ja usu kasvu. Iga sentimeeter, kilogramm, sekund või muu selline on võit. Sead eesmärgi ja vaheeesmärgid ning töötad. Võistled, võitled, pingutad ja naudid seda. Kui enam ei naudi, siis tegeled vale asjaga!

Sport olnud elus juba varajasest lapsepõlvest

Hendrik sõnab, et sport on tema elus olnud niikaua kui ta mäletab. Talle ka väga meeldib võistelda. Esimesed mälestused on lasteaiast, kui oli vaja ümber maja jooks võita. Lapsepõlves olin suurem osa päevast õues, liikvel. Ratas, pallimängud jne. Suvilas oli korvpallikorv, kus päevad läbi vennaga mängiti. Ta proovis ka mõnda treeningut – tennis, ujumine, isegi taekwondo 90ndatel Kõlvarti treeningutel.

„Kuskil 9-aastasena oli märke, et jooksen kiiresti, hüppan kaugele. Vanemad viisid mu Erki Noole kergejõustikukooli. Kergejõustikuga tegelesin pikalt, ligi 15 aastat. Mitmekülgselt, tegin mitmevõistlust. Tugevamad alad olid teivas-, kaugushüpe ja odavise. Eesti ja Balti tasemel tuli mitmeid tiitleid noorte seas. Tulemustega teenisin ka välja stipendiumi Western Kentucky ja hiljem Kennesaw State ülikoolides USA-s,“ meenutab ta.

Kergejõustikuga lõpetas ta ülikooli lõppedes. „Saavutasin oma potentsiaali, mis ei olnud piisav, et professionaalsel tasemel edasi tegeleda. Otsisin uut väljundit, kuhu oma energia suunata. 2013. aasta suvel alustasin MMA treeningutel kooli lähedal USA-s. Väga meeldis. Kuna füüsis oli juba hea, siis oli ka areng kiire. Sügisel Eestisse naastes jätkasin Kevin Renno all, Tallinna Taipoksi klubis. Seal hakkas meeldima püstivõitlus,“ räägib ta.

Hendrik Themas vs Pavel Pravašinski. Foto: Rauno Vahtre

Võistlustel tuleb teha seda, mis on edu toonud

The League’il otsustas Hendrik osaleda, sest see on vägev üritus. Varasemalt on kõik talle isiklikult võidukad olnud. Sel aastal toimub The League kolmandat korda. Hendriku vastaseks on Zaur Džavadov. „Põnev! Mulle sellised matšid meeldivad. Ma arvan, et meie võitlusstiilid vastamisi loovad tulise fight’i. Mul on palju võita, pole midagi kaotada,“ ootab ta võistlust väga.

Ettevalmistus võistlusteks on laias laastus alati sama – treeni, harjuta ja taastu. „Enne suuremaid üritusi/tugevaid vastaseid küsitakse tihti, et mis ma seekord valmistuses teistmoodi teen. Ei tee midagi teistmoodi ja ei peagi midagi erilist tegema. Tuleb teha seda, mis on edu toonud. Tihtipeale on kaotused tulnud lihtsalt halvast sooritusest, juhtus olema kehv päev ja lihtsalt polnud seda, mida oli võiduks vaja,“ ütleb ta.

Hendrik lisab, et loomulikult on iga vastase puhul strateegilisi nüansse ja tehnikaid, mis paremini võivad toimida. Selle koha pealt usaldab ta treeneri nõuandeid.

„The League III-ks valmistudes võin öelda, et kikkpoksi treeninguid on viimased paar kuud olnud kordades rohkem kui viimaste aastate keskmine. Üldfüüsilisi jõu- ja jooksutreeninguid selle võrra vähem. Tunnen end senise ettevalmistuse tulemusena väga-väga hästi,“ sõnab ta.

Meeldib jälgida oma ala tippe

Hendrikule on alati meeldinud jälgida oma ala tippe. Kui ta tegeles kergejõustikuga, oli tema suur eeskuju Erki Nool ja see, kuidas ta võistles ja võitles, et saada kuldmedal.

Nüüd võitlusspordimaailmas meeldib talle vaadata selliseid võitlejaid, kellega ta ise üldse ei samastu, aga kelle fight’id on põnevad. Näiteks Tyson Fury või Nate Diaz. Kellelt eeskuju võtta, on nüüdseks juba endine täht GSP. Ta võitis UFC tiitli kahes erinevas kaalukategoorias ja suhteliselt kõrges vanuses. Hendrik põhjendab, et temalt on õppida, et mis on need harjumused ja tõekspidamised, mis selleni viisid.

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias on tema eeskujudeks tšempionid nagu Kevin Renno ja Max Vorovski. Nad on eeskujuks.

„Ma pole suur lugeja, aga olen hea kuulaja. Kui vestelda mõne professionaaliga, siis sealt saab palju kõrva taha panna. Võimalus on ka podcast’e kuulata, kus räägib keegi, kes on palju saavutanud. Mida väga huvitab selline asi,“ räägib ta.

Hendrik Themas tõdeb, et pole enda jaoks enda motot küll sõnastanud, ent sellega seoses hüppavad pähe märksõnad nagu: järjepidevus, usaldus, ausus, lojaalsus, võitlus ja nauding.

  • RAHUPILET: Ukraina heaks saab annetusega osta Rahupileti, mis on annetuspilet Ukraina inimeste abistamiseks. Tänutäheks annetuse eest ootavad korraldajad lahke südamega piletiostjat oma sündmustele.
  • Piletid on müügil Ticketer.ee!
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel