Foto: AIBA

Poksikoondise treener MM-ist: võib rahule jääda

27. oktoober 2021 | Uudised

Eesti poksikoondise treener Artur Sinilill arvab, et kuigi kahjuks pidid Mark Andrejev ja Stiven Aas MM-il võtma vastu kaotused juba avaringis, võib mõlema esitusega rahule jääda.

„Mark Andrejevi vastane oli tunduvalt kogenum hispaanlane Adrian Thiam Creus. Poksi seisukohast väga ebamugav vastane, kes oli hästi liikuva ja lahtise stiiliga, hea reaktsiooni ja distantsitunnetusega poksija. Kuigi Mark surus vastast kõik kolm raundi, ei piisanud sellest võiduks, sest võitlustahe ei saanud seekord võitu! Sellise surumisega tulid sisse ka vead, kus Mark liikus ise vastase löökidele otsa ja kaotas sellega punkte,” ütles Sinilill.

„Margi õigustuseks tahaks öelda, et selline stiil viib tulevikus ainult edasi rahvusvahelisel tasemel – selleks on vaja aega ja kogemusi, et ennast realiseerida. Tuleb teha tööd enesevalitsemisega, hakata rohkem kontrollima agressiivsust ringis ja olla loomingulisem tegevuses. Loomulikult peab veel tegelema nii tehnilise kui ka füüsilise poolega, et olla esialgu konkurentsivõimeline ja mõne aja pärast teha ka korralik sooritus mõnel suurvõistlusel,” lisas ta.

„Pal Kovacs oli stiili poolest täiesti jõukohane Stivenile, aga kahjuks sai Stiven külge mingi väikese viiruse, mis võis mõjutada vastupidavust eriti viimases raundis. Esimeses ja teises raundis suutis ta veel tempos olla, kuigi jäi löökidevahetuses natuke alla,” sõnas Sinilill.

MM-ile pidi sõitma ka Pavel Kamanin, aga kahjuks vigastuse tõttu ei saanud tema osaleda. „MM-i osalejate valik toimub läbi Eesti meistrivõistluste ja eksperthinnangu alusel,” selgitab Sinilill.

Kuna nüüd on Eesti jaoks turniir läbi, siis leitakse ka aega võistlusi vaatamas käia ja hinnata ka teiste riikide taset.

Mis puudutab Kosovo-küsimust, siis Sinilille arvamus on, et selle probleemi oleks pidanud ikkagi lahendama AIBA juhatus ja lubama Kosovo poksijad turniirile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel