Peeter Pragile meeldib vabamaadlus: on rohkem võimalusi

27. oktoober 2021 | Uudised

Peeter Pragi (Lapiti) tuli 16. oktoobril Orissaares kõige raskemate Eesti kadettide meistriks vabamaadluses.

Võiks arvata, et keerulisem oli kohtumine Renar Joonasega (Englas), kuna Renar sai hõbeda, aga teda võitis Peeter suurema ülekaaluga kui pronksimeest Renee Paatsit (Leo).

„Eks iga matš on erinev ja erineva lõpuga. Mõlemad matšid lõppesid enne esimest poolaega. Ega kumbki matš väga surmväsinuks ei võtnud,” ütleb meister.

Kreeka-rooma maadluses sai Peeter hõbeda ja tunnistab, et vabamaadluses on ta kindlasti osavam. Plaan kreeka-roomat maadelda tuli alles kohapeal.

„Kuna vabamaadluses oli nii vähe võistlejaid ja sai juba nii pikk reis ette võetud, siis otsustasin mõlemas stiilis maadelda. Rohkem meeldib vabamaadlus, kuna on rohkem võimalusi. Tegelikult tegelen ainult vabamaadlusega ja kreeka-roomat pole harjutanud pikka aega, nii et olen 2. kohaga rahul.”

Kuivõrd see mõjutab, kui palju pealtvaatajaid on?

„Eks see ole igal maadlejal erinev, kas mõjutab või mitte. Mind ei mõjuta küll.”

Kuivõrd on olnud juhtumeid, kus kohtuniku asukoht on seganud võistlemist, kohtunik on „jäänud teele ette”?

„Minul isiklikult pole väga juhtunud ja väga pole tähele pannud, et kohtunikud ette oleks jäänud. Eks kohtunikud ka teavad ja on väljaõpetatud, kus paikneda mati peal nii, et ette ei jääks.”

Pragidest on Peetri isa ja vanaisa maadlusega tegelenud. Peetri vanem vend Rudolf Pragi sai oktoobris kõige raskemate meeste juunioride meistriks vabamaadluses ja on ka tänavune täiskasvanute tšempion. Noorem vend Johan Pragi käib trennides. Maadlevad veel Pragide sugulased Hanno ja Hannes Käärik, Hanno neist värske Eesti juunioride meister vabamaadluses.

Lapitis on ainult üks treener, Elar Hani. „Järjepidev ja väga hea treener,” kiidab Peeter. „Uurib kohe järele, kui oled trennist puudunud ja lihvib trennis üle kõik vead, mis on võistlustel tekkinud.”

Kuivõrd oluline on õppida midagi uut igas trennis või kui võimalik see on? Öeldakse ka, et sporditegemine peaks olema fun. Kui võimalik see alati on?

„Sporditegemine peab ikka lõbus olema. Uusi asju tuleb vahetevahel ikka õppida. Tuleb ka korrata vanu asju.”

Kui palju sportlane päevas vett ära joob?

„Tervislikkuse piirides.”

Mida maadlejad profimaadlusest arvavad? Peeter pole vaadanud ei WWE-d ega AEW-d ega oska öelda. Küll aga meeldivad jalgpallis Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo.

Pildid Orissaarest: Maria Kilk.

Aeg meenutada: intervjuu Elar Hanega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel