Poksi pikaaegseim meister kaotas tiitli Pacquiao õpilasele

23. jaanuar 2022 | Uudised

Gary Russell (31-1) oli profipoksimeister 2015. aastast, mis oli praeguste meistrite seas kõige pikem periood.

22. jaanuaril kaotas ta WBC sulgkaaluvööd kaitstes Manny Pacquiao õpilasele Mark Magsayole (23-0 enne): 114:114, 113:115, 113:115. Russell poksis õlavigastusega, aga ütles enne kohtumist, et see teda väga ei sega. Pärast kohtumist tunnistas ta, et vana haav rebenes kohtumise ajal lahti ja tuleb ilmselt minna operatsioonile. Vigastus tekkis juba 2008. aasta olümpiaks valmistudes.

Magsayo ütles, et märkas vigastust ja soovis seda ära kasutada. Russell põikles väga osavalt, aga ühe käega siiski ei poksi.

Magsayo treener Freddie Roach juhtis enne matši korraldajate tähelepanu sellele, et reeglite tõttu peaks Russell matšiks ära ajama oma pika habeme. Russell ei ajanud.

Russell ei saanud 21. jaanuari kaalumisel esimese katsega kaalu. Ta treenis end matšiks ise, kuna treenerist isal amputeeriti diabeedi tõttu detsembris jalg. 2020. aasta detsembris suri 25-aastaselt Gary vend.

See oli Russellil alles kuues kord tiitlit kaitsta. Russell poksib kord aastas sellepärast, et kohustus on poksida vähemalt kord aastas, ja sellepärast, et ta ei leia vastaseid.

Ta ütleb, et teenib piisavalt. Magsayole lubati selle kohtumise eest vähemalt 175 000, Russellile 500 000 dollarit. PPV jagati 70-30 ehk Russell võis maksimaalselt teenida miljoni. Kui Eddie Hearn pakkus eelmisel aastal miljon dollarit, et ta poksiks Josh Warringtoniga, sõnas Russell, et summa solvas.

Russell osutas, et poksib ainult kohustuslike vastastega, mis tähendab, et erinevalt teistest meistritest ei vali ta vastasteks mingeid mehi, kes asuvad WBC tabelis 15. kohal – lahingusse temaga saadetakse ainult esinumbrid. Eelmise aasta märtsis teatati, et läbirääkimised käivad Rey Vargasega, aga sellest kohtumisest asja ei saanud.

Russell sooviks poksida Gervonta Davisega ja arvas, et Davis kardab teda. See oli enne kohtumist Magsayoga. Nüüd ihkab ta korduskohtumist filipiinlasega.

Russelli ainuke kaotus pärineb 2014. aastast Vassili Lomatšenkolt, kes õlavigastustest ja saamata kordusmatšidest üht-teist teab.

Tänapäeval ei saa enam võimalust kordusmatšiks, nagu minu ajal kogu aeg sai, ütles Gene Tunney. Ütles seda 1960. aastatel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel