Pikk tee düünides: Joshua võitis Ruizilt tiitlid tagasi

08. detsember 2019 | Uudised

Saudi Araabias poksisid 7. detsembril Andy Ruiz (IBF-i, WBO ja WBA tšempion) ja Anthony Joshua.

Joshua virutas juba avaraundis nii vägevalt, et Ruizil hakkas kulmust veri nirisema. Ruiz jab‘is järgmises raundis vasakuga Joshua vasakut kulmu ja veri nirises Joshua kulmust. Joshua poksis seekord siiski ettevaatlikumalt, liikus kogu aeg ja noppis punkte. Tabamused olid 107-60. Pikemate kätega Joshua hoidis distantsi ja tegi Ruizist ühe hiti ime: 118-110, 118-110, 119-109.

“Ruiz pole ilmselt eriti võimekas, kui ta ei suutnud Joshuat nurka ajada,” kommenteeris Deontay Wilder.

Joshua kaalus 108 kilo võrreldes juuni 112 kiloga, Ruiz 128 kilo võrreldes juuni 121 kiloga. See oli Ruizi suurim kaal. Sellest rohkem on kaalunud vaid Nikolai Valujev, ent tema on 213 sentimeetrit pikk. Ruiz ütles, et kuna kaalumine venis, siis ta sõi sel ajal.

Matši PPV on uus Suurbritannia rekord: seda vaatas 1,6 miljonit inimest. Senine rekord oli 1,5 miljoniga Joshua ja Vladimir Klitško matši käes. Võrdluseks: Conor McGregori ja Floyd Mayweather juuniori matši vaatamisõiguse ostis Suurbritannias 874 000 vaatajat, Floydi ja Manny Pacquiao oma aga 876 000.

Joshua ütles, et pole nende kolmanda matši vastu, aga see oli enne teist matši. Ta ütles, et ei loobu võitlemisest, kui kaotab nende teise matši või kümme järgmist matši. Ta kaotas amatöörina kolm matši, ühe neist Dillian Whyte’ile.

Joshua teadis esimeses matšis, et oli saanud 3. raundis peapõrutuse, kuid ta ei kavatsenud sellepärast veel matši pooleli jätta. Treener Rob McCracken tunnistas vigu esimeses matšis. „Joshua oli terve matši vältel laiali ega suutnud jälgida mingit kindlat taktikat. Vahepeal ta jälitas eemalt ja siis jällegi proovis meeleheitlikult lähidistantsis lööke vahetades Ruizi nokauteerida. Viimane on asi, mida ei tohiks teha endast lühema vastasega, kellel on just lähidistantsis suurem eelis!“ kommenteeris esimest matši Kevin Renno.

Joshua süüdistas esimese matši kaotuses ennast, mitte treenerit. Ta ei mõelnud korrakski treenerit vahetada. Eddie Hearn ütles, et Joshua valmistus matšiks Deontay Wilderiga, valmistus matšiks Jarrell Milleriga, kes solvas tema ema. Ta ei valmistunud matšiks tundmatu sõbraliku väikse pontsaka mehhiklasega. Kui see mehhiklane teda võitis, vaat siis oli Joshua valmis temaga võitlema. Siis tahtis ta võidelda ainult Ruiziga. Joshua kukkus ka matšis Vladimir Klitškoga, aga Klitškoga matšiks ta oli valmis. Ta oli valmis selleks, et maailma parima poksija vastu peab ta võib-olla põrandalt tõusma. Ta tõusis püsti ja võitles edasi ja võitis, sest siht oli seatud.

Ruiz ostis aasta algul 700 000 dollariga end välja Top Ranki lepingust ja tema promootor on nüüd PBC. Mehhiko soovib, et Ruiz poksiks Tokyo olümpial, WBC hoiatas aga, et paneb kõigile olümpialastele kaheaastase keelu.

Esimeste matšide ajal olid pingiread üsna tühjad ega tulnud päris täis ka finaaliks. Joshua teenis 85 miljonit ja Ruiz 13 miljonit dollarit, aga loomulikult just selliste summadega üritabki end puhtaks pesta naftariik, kus naisi ega geisid ei kohelda inimestena ja riiklikuks karistuseks lõigatakse käsi maha, kirjutab parim poksiajakirjanik Thomas Hauser.

Kolmes tähtsamas soojendusmatšis osalesid Joshuale kaotanud poksijad. Aleksander Povetkin ja Michael Hunter (18-1) selgitasid, kes saab poksida Joshuaga WBA tiitlile, kuigi nad on WBA tabelis vastavalt alles 6. ja 7. kohal. Matš lõppes viigiga. Hunteri ainuke kaotus oli tulnud kaal kergemas kategoorias Aleksander Ussikiga WBO tiitlile poksides. Ta on WBA mandritevaheline tšempion.

Ussik oli Saudi Araabias vaatamas tulevast vastast (Ruiz või Joshua), kellega ta poksib WBO vööle. Kui Joshua peab poksima Kubrat Puleviga IBF-i vööle ega saa WBO vööd kaitsta, oleks Ussik huvitatud Dereck Chisorast.

Pealtvaatajate seas viibisid ka Canelo Alvarez, Habib Nurmagomedov ja Saudi kroonprints Mohammed bin Salman.

Dillian Whyte alistas 10-raundises lahingus 3:0 Mariusz Wachi (33-5). Promootor Eddie Hearn ei teadnud 39-aastase Wachi lausa kahekordsest dopingukaristusest. Poolakas poksis 2012. aastal Vladimir Klitškoga kolmele suurele vööle, mis praegu kuuluvad Joshuale. Povetkinile määratud dopingukaristus oli tillukese koguse keelatud aine eest, vabandas Hearn. UKAD teatas 6. detsembril, et ei esita süüdistust Whyte’ile, kes juulis dopinguga vahele jäi. Whyte on WBC tiitlipretendentide tabelis esikohal.

WBC rahvusvaheline tšempion Filip Hrgovič (9-0), kes on jagu saanud Eesti mehest Kaspar Vahast, kaitses 3. raundi nokaudiga tiitlit Eric Molina (27-5) vastu. Dopingukaristuse kandnud Molina ütles, et tema tarvitatud ainet võib kasutada väljaspool võistlusi. Molina oli kaotanud tiitlimatšis Joshuale. Horvaat on WBC, WBA ja IBF-i 15 seas, kuid mitte kuskil kõrgemal kui 9.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel