Londonis poksisid Whyte ja Parker, lisaks Katie Taylor

30. juuli 2018 | Uudised

Londonis toimus 29. juulil suur poksiõhtu, kus peamatšis läksid kokku raskekaalumehed Dillian Whyte (Suurbritannia) ja Joseph Parker (Uus-Meremaa) ehk siis mehed, kelle ainuke kaotus on tulnud Anthony Joshualt.

20 000 inimest mahutav O2 Arena oli välja müüdud. Arvati, et mõlemad teenivad miljon naela, lisaks PPV. Parkerile oli Joshua matši eest garanteeritud 13 miljonit naela.

Poksiti vabale WBO rahvusvahelise meistri tiitlile. Lisaks on Whyte WBC hõbedane tšempion, kes võitis eelmisel aastal näiteks ka soomlast Robert Heleniust. Parker võitis vaba WBO tšempionivöö 2016. aastal võiduga Andy Ruizi üle, kaitses seda Razvan Cojanu ja Hughie Fury vastu ning kaotas siis tänavu märtsis Joshuale.

Whyte oli esimene mees, kes lõi Parkeri põrandale. Juhtus see 9. raundis. Parker lõi ka Whyte’i viimases raundis pikali, aga liiga hilja. Whyte võitis punktidega.

Tony Bellew arvas pärast, et Joshua valitses Parkeri üle kogu matšis, Whyte aga väsis pärast 10 raundi. „Whyte’i tehnika pole väga hea, aga ta võitleb südamega,“ sõnas Bellew.

Õhtu teises suures matšis kaitses Katie Taylor WBA ja IBF-i kergekaalutiitleid ameeriklanna Kim Connori vastu.

Viiekordne MM-i kuld Taylor on Iirimaal rahvuskangelane. Ta kandis 2012. aasta olümpial Iirimaa lippu ja sai ka olümpiakulla. Järgmisel olümpial kaotas ta veerandfinaalis Mira Potkonenile ja hakkas profiks. Tänavu 14. juulil esilinastus temast dokumentaalfilm „Katie“.

Taylorist kirjutas Briti press palju kuu tagasi. Nimelt tulistati tema isa poksisaalis, mis isale kuulub, üks teine mees seal aga tapeti. Arvatakse, et mõrvar tahtis tappa Pete Taylorit, aga ei teadnud, kuidas ta täpselt välja näeb ja tappis sarnase mehe. Seejärel tulistaja põgenes.

Taylor oli olümpial kaotanud seetõttu, et isa polnud enam tema treener. Isa polnud tema treener enam seetõttu, et jättis Katie ema maha ja Katie ütles isast lahti.

Central Arkansas Water saatis enne matši laiali pressiteate, et Connor töötab nende ettevõttes. 37-aastane kolme lapse ema Connor soovis saada esimeseks naistepoksi tšempioniks Arkansasest.

Taylor alistas Connori 3. raundis tehnilise nokaudiga ja on nüüd 10-0.

Monika Kuzmina

Vaata veel