Nostalgia: Marvelous vs Duran

09. detsember 2019 | Uudised

Selleks ajaks, kui Marvin Hagler maailmameistriks sai (1980), oli tal peetud juba 53 kohtumist, mille hulgas oli kaks kaotust ja kaks viiki. Haglerit pahandas, et ühes teleülekandes ei kasutatud tema hüüdnime Marvelous (“Imeline”) ja ta muutis nime ametlikult Marvelous Marvin Hagleriks.

Hagleril oli ka selline probleem, et kuigi ta oli tšempion ja kõik teda kiitsid, toimusid tema matšid seni meestega, kes ei toonud raha sisse. Roberto “Kivist käed” Duranil oli tšempioniks saamine käinud veidi kiiremalt, kuid 1983. aastaks, kui ta kohtus Hagleriga, olid Durani võidud-kaotused 77-4. Ometi oli Duran üks neist nimedest, mis rahva saali tõid. Duran olevat kunagi nokauti löönud hobuse. Hagler teenis nende matšiga 5 miljonit dollarit, Duran 1,5 miljonit.

Poksiti WBC, IBF-i ja WBA tiitlitele (73 kg), kõik Hagleri omad. Duran oli ka sel hetkel WBA tšempion, kuid kaal madalamas kategoorias. Karjääri jooksul oli Duran tšempion neljas kaalus.

Duran oli esimene, kes Hagleriga tiitlimatšis 15 raundi vastu pidas. Hagler võitis 3:0, kuigi Duran juhtis pärast 13. raundi ja Hagleri silm oli kinnipaistetanud. Hagler võitles, kuni polnud enam millegi nimel võidelda.

1973. aastal profikarjääri alustanud Hagler lõpetas 1987. aastal, 1968. aastal alustanud Duran võitles 2001. aastani. Duran oli teine mees pärast Jack Johnsonit, kes poksis viiel kümnendil. Poksimise lõpetas Duran autoõnnetuse tõttu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel