Pavel Semjonov kuumarekordiga Prantsusmaal

30. juuni 2019 | Uudised

Pavel Semjonov (70 kg) poksis 29. juunil Nanterre’is sealse Bilel Jkitouga (11-0 enne) WBC Prantsuse meistri tiitlile ja kaotas.

Kui Semjonov mullu pidas kuus matši, siis tänavu oli see talle alles esimene. Jkitou alistas mullu ABU Aafrika meistri tiitlile poksides Rasheed Abolaji ja WBC Vahemere tiitlimatšis Christian Segura.

Matš algas kombates. Jkitou soovis kohe klintši. Kohtunik palus selle lõpetada, aga kohe peale seda lõi Pavel vastast. Lõi ilmselt, et vastane ta lahti laseks, aga lüüakse ju tihti ka klintši ajal. Kohtunik ütles, et nii ei tohi, kuna ta oli juba mehed lahutanud. Nii juhtus kolm korda raundi jooksul, kuni kohtunik oli eestlase peale päris pahane. No mida ma teha saan, protesteeris Pavel.

Palavas saalis rahvas lehvitas endale tuult ja karjus: „Bi-lel!“

3. raund algas prantslase tugevama rünnakuga, aga Semjonov end niisama lüüa ka ei lasknud. Tule-tule, ütles ta. 6. raundis sai Semjonov paar korda päris tugevasti vastu pead. Kohati tundus, et ta oleks võinud ise tugevamini lüüa. Tal tundus silm paiste minevat. Ta jäi 8. raundis nööridesse ja sai mitu tugevat lööki.

Kohtunik ei lasknud Semjonovil käsi teipida ja matš seisis tihti. Siduda te ka ei suuda, ühmas prantslase treener. Semjonov ei suutnud seetõttu korralikult lööke teha.

Semjonov tabas 10. raundi algul tugeva löögi vastu Jkitou põske. Prantslane otsis Paveli paremat külge, aga Pavel tõmbus nagu kilpkonn kaitsesse. Pavel sattus siis jälle nööridesse ja Bilel töötles nii tugevalt, rahvas muidugi õhutamas, et tundus, et nüüd on kõik. Õnneks kõlas kell.

Lõpuraundis soovis klintši Semjonov, kuid prantslane ründas tugevalt ja võitis 118-110, 119-109, 119-109.

“Vastane oli ilmselgelt paremini valmistunud. Pavel sai seoses praeguse elukorraldusega tõsiselt ettevalmistusi hakata tegema 10 päeva enne matši. Selle sees ka 7 kilo kaalulangetamist. Eks ta sisimas teadis ka ise, et head nahka sealt ei tule ja proovis kord-paar igas raundis paremat ülekäehaaki, et vastast nokauteerivalt tabada, kuid tulutult. Vastane sai plaanist aru ja tegi oma töö puhtalt ära,” ütles Semjonovi mänedžer Tõnis Grinkin, kes on poksi Eesti meister.

Korraldusmeeskond tõi Paveli ja treeneri võistluspaika kokkulepitust 40 minutit hiljem. “Tavalised võtted,” ütleb Grinkin. “Sellist taktikat olen kohanud poolakate ja prantslaste seas korduvalt. Kõik võimalikud ebamugavused enne matši, et võitlusvaimu mõjutada.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel