Euroopa Mängudel Minskis võitis maadleja Epp Mäe pronksmedali

28. juuni 2019 | Uudised

Euroopa Mängudel Minskis võitis maadleja Epp Mäe (76 kg) pronksimatšis Venemaad esindava olümpiavõitja ja olümpiahõbeda Natalja Vorobjova, Mäele tõi võidu kaotusseisust viimasel kaheksal sekundil sooritatud ootamatu rünnak.

Epp Mäe: „Teadsin, et vastane on tugev. Viimastel testturniiridel kaotasin talle, tegelikult pole ma teda seni üldse kunagi veel võitnud. Aga viimane testturniir näitas, et piir meie vahel on niivõrd väike ja mingit aukartust mul tema tiitlite ees ei olnud. Lisaks finaalikoht, mis mult eile ära võeti –  see tekitas omakorda minu sees selliseid tundeid, mis tuli täna mati peale panna. Sellel võistlusel ma panin tõesti kõik välja, mis mul on.“

Veel kaheksa sekundit enne pronksimatši lõppu juhtis venelanna 3-1. Siis läks Epp Mäe äkitselt rünnakuteele ja sooritas ühest jalast tõstega üleheitega. Rünnak teenis Mäele 4 punkti, lõpuskooriks 5-3. Tasuks pronksmedal.

„Kui viimased kaheksa sekundit olid jäänud, olin kaotusseisus ja teadsin, et mul on vaja rünnata. Mul ei olnud mingit muud varianti, kui tahan võita. Vastane ootas, et ma ründan, ja et olin temaga just laagris olnud, siis ta teadis, kuhu ma võiksin rünnata. Nii et tegin hoopis sellise rünnaku, mida ma tavaolukorras ei teeks, ja ta ei oodanud seda. Kõik läks hästi ja vajalikud punktid tulid,“ rääkis Mäe.

Kuldmedali sai kaela kodupubliku ees võistelnud Valgevene maadleja Vassilissa Marzaljuk, hõbeda Francy Rädelt (Saksamaa) ja teise pronksi Iselin Solheim (Norra).

Eksklusiivset sisu Minskist Euroopa Mängudelt leiab EOK sotsiaalmeediakontodelt: Instagramis “olympiafann” ja Facebookis „Olen olümpiafänn“ lehtedelt.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel