Foto: GoodFight, Jane Vogt

OTSEÜLEKANNE I Vaata Eesti Muay Thai Liiga otseülekannet

02. veebruar 2024 | Muay Thai Liiga, Uudised

Arigato Spordiklubis toimub sellel nädalavahetusel ehk 3. – 4. veebruaril Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja kolmas etapp.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Kõige olulisem on vaadata sportlase sisu

Eesti Muay Thai Liiga peakorraldaja Kevin Renni tõdeb, et näeb treenerina juba treeningsaalis ja ringis ära, kellel on potentsiaali jõuda kõrgemale tasemele. Ta ütleb, et kõige olulisem on vaadata sportlase sisu. Vahet ei ole, kui ilus tehnika on – võistlustel ei pruugi närv vastu pidada.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Jane Vogt

Naudi seda, mida teed

Eesti Muay Thai Liiga annab treener Andra Aho sõnul sportlastele võimaluse minna vastamisi endaga võimalikult sarnase treening- ja võistluskogemusega vastasega, kellega peetakse üks matš. „Tegemist ei ole tavapärase turniiri formaadis võistlusega, kus loositakse kõigi kaalukategoorias olevate sportlaste vahel võistluspaarid, olenemata treening- või võistluskogemusest, vaid kõigile lähenetakse individuaalselt ja proovitakse sobitada võimalikult võrdsed paarid,“ selgitab Andra ja lisab, et selline lähenemine annab soodsa võimaluse igaühele, kartmata, et vastaseks satuks mitu korda kogenum sportlane.

Monika Kuzmina ja Andra Aho

Monika Kuzmina ja Andra Aho. Foto: GoodFight

Andra arvab, et tema pikaajalise edu on taganud järjepidevus ja soov saada parimaks. Andra visualiseeris ennast Eesti parima naistaipoksijana juba siis, kui oli veel üsna algaja – see oli tema suurim soov ja ta töötas selle nimel. „Loomulikult aitab tohutult kaasa ka see, kui naudid seda, mida teed. Mina olen algusest peale poksimist armastanud ja pidanud seda väga huvitavaks, mis on kindlasti hoidnud mind järjepideva ja pühendununa.“

Poksiga võiks tegeleda enesekindluse kasvatamiseks

Brigitta Vaab, kes just liigalt oma võistlusteekonda alustas, leidis juba 9-aastaselt spordisaali, kus õppida Tai poksi ja tundis kohe, et see on tema ala. Just Tai poks meeldib talle, sest seal on palju erinevaid lööke ja võimalusi võrreldes kikkpoksi ja klassikalise poksiga. Poksiga võiks Brigitta sõnul tegelema hakata enesekindluse kasvatamiseks, oma vaimse ja füüsilise tervise pärast ja kindlasti ka enesekaitse eesmärgil.

Monika Kuzmina ja Brigitta Vaab

Monika Kuzmina ja Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Andra Aho toob välja ka hea sportlase ja harrastaja igapäeva käitumise ABC:

  • Ole järjepidev selles, mida teed ja naudi protsessi.
  • Hoia oma treeningpartnereid ja austa vastaseid, ilma nendeta sa ei saaks treenida ega poleks kellegagi võistelda.
  • Oska puhata.

Võistluspäev algab kell 11. Reeglid on vastavuses rahvusvahelise organisatsiooni IFMA poolt sätestatule. Rohkem infot Eesti Muay Thai Liiga kolmanda etapi kohta leiad siit.

Vaata Eesti Muay Thai Liiga otseülekannet.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel