Oscar Valdez kaitses tiitlit olümpiavõitja vastu

11. september 2021 | Uudised

WBC meister (59 kg) Oscar Valdez kaitses 10. septembril Arizonas tiitlit Robson Conceicao vastu.

Valdez andis enne matši kolm dopinguproovi, millest esimene oli negatiivne, teine positiivne ja kolmas taas negatiivne. Puhkes skandaal. Ajakirjandus küsis, miks lubatakse Valdezil tiitlimatši pidada, kui üks proov oli positiivne. Valdez väitis, et ei tea, kuidas keelatud aine tema verre vahepeal sai. Ta arvab, et võis sattuda teed juues.

Valdez võttis tiitli veebruaris Miguel Bercheltilt ja ESPN nimetas ta parimaks kaalus. 2016. aasta olümpiavõitja Conceicao (16-0) vastu oli Valdez palju viletsam. 2009. aastal amatöörina brasiillane alistas Valdezi punktidega. Seekord sai Valdez võidu 115:112, 115:112, 117:110. Conceicao tabas rohkem, eriti kohtumise esimeses pooles, aga isegi nendest raundidest vilistasid Top Ranki kohtunikud mõned meistri kasuks. Mehhiklase nägu oli lõpuks paistes.

WBO meistrid Jamel Herring ja Shakur Stevenson poksivad 23. oktoobril omavahel. Valdez plaanib poksida selle matši võitjaga.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

WBO meister (51 kg) Junto Nakatani alistas Angel Acosta

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel