Astrid Johanna Grents ja Maarja Õkva. Foto: Rain Jüristo

ÕHTULEHT KIRJUTAB! Treener Maarja Õkva: motivatsioon on kaduv nähtus, distsipliin viib edasi

27. jaanuar 2022 | Persoon, Uudised

Maarja Õkva käis kunagi Reval Spordis trennis, kus talle hakkas meeldima  Body Combat, mis sisaldab kombineeritud liigutusi erinevatest võitlusspordialadest, kirjutab Õhtuleht.

“Sel ajal juba teadsin, et Reval Spordis toimuvad ka kikkpoksi- ja tai poksi treeningud Eesti Kikkpoksi Akadeemia treenerite juhendamisel ning üks hetk tundsin, et füüsiline võimekus on jõudnud sellisele tasemele, et võiks minna neid trenne proovima. Naljakal kombel ehmatas esimene tai poksi treening mind ära, sest meid sõbrannaga pandi kokku oskaja tüdrukuga ja kuna meil polnud õrna aimugi, mis tegema peab, siis tema löögitugevus oli päris hirmutav,” meenutab ta.

Õkva otsustas ikkagi proovida ka kikkpoksitrenni. Seal alustati kõigega algusest peale –  õpetati tehnikat, tehti üldfüüsilisi harjutusi ja see hakkas talle meeldima.

Suvisel perioodil lõppes aga hooaeg ära ja ainus koht, kus tai poksi trenne suvel läbi viidi sel ajal, oli Sparta spordiklubis, Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias (sel ajal nimega Tallinna Taipoksi Klubi). Seltskond oli abivalmis ja sõbralik ning Maarja hakkaski hoopis tai poksiga tegelema, mis siiani meeldib võitlusspordistiilidest kõige rohkem.

Miks poks? Loe Õhtulehest

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel