Nabi sai MM-il pronksi

17. september 2019 | Uudised

Kasahstanis peetakse 14.-22. septembrini maadluse MM-i, kus Heiki Nabi (130 kg) võitis pronksi.

Kreeka-rooma maadluse raskekaalus oli võistlemas 31 sportlast. Kahekordne maailmameister (2006, 2013) Nabi alistas kvalifikatsiooniringis 9:0 Moises Perez Hellburgi (Venetsueela), kes on tänavune Panameerika mängude hõbe.

Kaheksandikfinaalis tuli vastu Oscar Pino Hinds, kellele Nabi kaotas tasavägises kohtumises 1:2, kuid kuubalane jõudis õnneks finaali.

Nabi võitis lohutusringis esmalt 9:0 Naveen Naveeni (India) ja siis kirgiisi Murat Ramonovit 3:1, millega oli juba tagatud ka Tokyo OM-i koht.

Pronksikohtumises tuli vastu Amir Ghasemimonjezi (Iraan). Eestlane juhtis 8:0, kui iraanlane sai kolmanda hoiatuse. Sellega oli matš läbi. Teise pronksi võttis Jakob Kajaia (Gruusia), kelle jaoks see oli esimene MM-i medal.

Finaalis käis kuubalasest 3:1 üle vana hea Riza Kayaalp (Türgi).

Helary Mägisalu (60 kg) kaotas 1/16-finaalis Moldova maadlejale, tänavusele Euroopa meistrile Victor Ciobanule 1:6.

Denis Bolunov (67 kg) avaldas kvalifikatsiooniringis küll südikat vastupanu tänavusele Euroopa meistrile Atakan Yukselile (Türgi), aga siiski tuli võtta vastu kaotus 0:5.

Epp Mäe alustab naistemaadluses 18. septembril ja vabamaadleja Aimar Andruse 20. septembril.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel