Mirko tegi Horvaatias uue vabavõitlusliidu, sest praegune ei saa hakkama

12. detsember 2020 | Uudised

Horvaatia Vabavõitlusühing hakkab tegelema sellega, mida ei suutnud Horvaatia Vabavõitlus- ja Lukumaadlusliit.

Ühingu panid püsti Dražen Forgač, Zelg Galešic ja Igor Pokrajac. Esimesed kaks võitlesid viimati 2013. aastal, UFC kogemusega Pokrajac on endiselt aktiivne. Forgač sai presidendiks, aupresidendiks valiti aga Mirko „Croatian Cop” Filipovič, kes ametlikult läks erru mullu insuldi tõttu.

„Meil on vabavõitlusliit, aga nad ei tee midagi,” selgitas Filipovič. Liit on teinud Facebookis esimese sissekande 2011. aastal. 2014. aastal on liit vastu võetud WMMAA-sse ja samast aastast pärineb ka viimane postitus. Ühingu eesmärk on see, et Horvaatia Olümpiakomitee tunnistaks vabavõitlust. Filipovič lubab korraldada seminare võitlejatele, kohtunikele ja sidujatele ning käia rahvusvahelistel kongressidel.

„Mina omal ajal mingeid liite ei vajanud. Ma treenisin üksi ja kui jaapanlased kutsusid, siis läksin. Nüüd on olukord teine. Vabavõitlus on kasvamas suuremaks kui poks,” sõnas Filipovič. Ühingu üheks tõukeks oli koroonaviirus, mis pani horvaatlasi aktiivsemalt spordiga tegelema.

Endine võmm Filipovič töötas aastatel 2003-2008 Horvaatia parlamendis. Tema põlve 2001. aastal matšis Kazuyuki Fujita vastu on võrreldud Diego Maradona „jumala käega” Mehhiko MM-il ehk siis just 2001. aastal hakkasid horvaatlased aktiivselt vabavõitlustrenne külastama.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel