Foto: Freepik

Miks on hea rüht oluline ka poksijate jaoks?

30. aprill 2024 | Uudised

Halb rüht võib põhjustada kehas erinevaid valusid ning ka peavalu. Kehahoiakut saab paranda erinevate lihasharjutuste ja liigutustega, mis avavad ja tugevdavad keha, vahendab veebileht Fressi.fi.

Halb rüht põhjustab erinevaid probleeme

Halba rühti võivad põhjustada mitmed erinevad tegurid, nagu näiteks istuv töö, valed liikumisharjutused või lihtsalt teadmatus.

Foto: Freepik

Pikaajaline halb rüht võib põhjustada palju kahju, seda ka sportlastele ja poksijatele. Näiteks võib halb rüht kaasa tuua selja-, kaela- ja õlavalu ning põhjustada peavalu. Lisaks võib halb rüht mõjutada hingamist ja vereringet, millel on omakorda laiem mõju meie heaolule. Halb kehahoiak võib negatiivselt mõjutada ka meie enesehinnangut ja enesekindlust.

Kuidas rühti parandada?

Kehaasendi osas on oluline panustada ergonoomikasse ning tööd tehes ära unusta asendit vahetada. Samas asendis ei tohiks olla pikemat aega.

Kehaasendi osas on oluline panustada ergonoomikasse ning tööd tehes ära unusta asendit vahetada.

Lisaks ergonoomikale on kehahoiaku parandamisel oluline osa treeningul ja eriti lihaste konditsioonil.

Seetõttu on oluline, et teeksid regulaarselt harjutusi, mis tugevdavad keskkeha tugilihaseid kõhu ja selja piirkonnas. Ära unusta siiski treenida ka teisi üla- ja alakeha suuri lihasrühmasid.

Kehahoiaku parandamiseks on hea teha konkreetseid liigutusi, mis parandavad rühti. Liigutused võivad olla avavad, tugevdavad või kombineeritud.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel