Foto: Shutterstock.com

3 nõuannet, kuidas poksijad vastupanuvõimet tugevdada saavad

29. aprill 2024 | Uudised

Organismi vastupanuvõimele ei kipu me mõtlema enne, kui oleme juba haiged. Üks oluline ja lihtne viis oma immuunsuse tugevdamiseks on käte pesemine. Oma immuunsust saavad poksijad toetada aga ka tervislike eluviisidega, vahendab veebileht Fressi.fi.

D-vitamiini peaks võtma toidulisandina

D-vitamiin mängib olulist rolli immuunsuse säilitamisel. Sellepärast on oluline jälgida, et tarbiksid seda piisavalt. Isegi kui sööd D-vitamiini toidulisandina, ei tohiks seda unustada ka oma toidulaualt. D-vitamiini allikad on näiteks rasvane kala, D-vitamiiniga rikastatud piim ja taimsed tooted.

D-vitamiin mängib olulist rolli immuunsuse säilitamisel.

Foto: Freepik

C-vitamiini saab köögiviljadest

Ka C-vitamiin on oluline immuunsüsteemi säilitaja. Oluline on seda tarbida iga päev. Head C-vitamiini allikad on köögiviljad ehk juur- ja puuviljad ning marjad. Mustsõstrad, rooskapsas, brokoli, paprika ja kiivi on tõelised C-vitamiini pommid. Marjad sisaldavad ka polüfenoole, mis parandavad immuunsust.

Head C-vitamiini allikad on köögiviljad ehk juur- ja puuviljad ning marjad.

Foto: Freepik

C-vitamiin on ka siis kasulik, kui tunned, et oled stressis või teed sageli rasket trenni, sest stress ja raske füüsiline trenn suurendavad C-vitamiini vajadust.

Tsink lühendab gripi kestvust

Tsink lühendab gripi kestvust.

Kui haigus on juba välja löönud, tuleks võtta tsinki. Tsink lühendab gripi kestvust. Selleks, et tsingist maksimaalset kasu saada, peaks seda tarbima ühe päeva jooksul pärast grippi jäämist.

Tsingi allikateks on näiteks täisteratooted, piimatooted, liha, munad ja pähklid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel