Markus Mittal. Foto: GoodFight, Jane Vogt

Markus Mittal: ma lähen alati ringi mõttega võita

13. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laupäeval toimub Eesti Muay Thai Liiga Arigato spordiklubis. Tihedad ettevalmistused käivad juba mitu päeva. Eile käis abis ringi kokku panemas ka poksija Markus Mittal. „Ikka lähen appi, kui küsitakse,“ kommenteerib ja ta lisab, et talle on oluline aidata oma klubi, sest ka klubi toetab ja aitab teda tema ettevõtmistel. Sel liigal ta ringi ei astu, vaid on treenerirollis.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Õppetunde esimesest matšist liigal

Muay Thai Liigalt on paljud sportlased saanud tuule tiibadesse. Ka Markuse esimene matš lõppes võiduga. Nüüdseks on tal kokku 8 matše, neist 6 võitu. Ta meenutab oma esimest matši, et võit talle üllatusena ei tulnud. „Ma lähen alati ringi mõttega võita,“ kinnitab ta.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Siiski tunnistab ta, et tal oli esimese matši ees hirm. Ta oli just saanud 18 ja pidi ringi minema täismeestega. See oli natuke teistmoodi. „Oli hirm, kui hullusti matš võib minna. Aga see sundis mind rohkem pingutama, hirm on hea kaaslane,“ teab ta nüüd.

Oli hirm, kui hullusti matš võib minna. Aga see sundis mind rohkem pingutama, hirm on hea kaaslane.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Noortele, kes nüüd ringi astuvad, ütleb Markus, et mütsiga lööma minna ei ole mõtet. Ja on hea, kui sees on väike hirm ja pinge, mis sunnib pingutama. Ta soovitab esimestel matšidel rahu säilitada.

Mütsiga lööma minna ei ole mõtet.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Algajate puhul on päris tihti näha seda, et võhm saab otsa. Trennis on olnud kõik suurepärane, tehnika on super, aga on näha, et juba esimeses raundis, hiljemalt teises võhm saab otsa. Markus arvab, et see tuleb suurest adrenaliinist ja sellest, et igasse lööki pannakse tohutu jõud – seepärast ongi paljud teise raundi lõpuks väsinud ja kolmandas enam jätkata ei jõua. Trennis aga lihvitakse rohkem tehnikat.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Kui esimene matš lõppeb kaotusega, soovitab Markus sellest õppida. „Esimene kaotus võib olla lööv ja palju motivatsiooni ära võtta. Oled palju pingutanud ja kaotad. Õpi sellest kaotusest ja järgmine kord tead, mida paremini teha,“ soovitab ta.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Sel hooajal plaanis võimalikult palju võidelda

Järgmine kord näeb Markust ringis 21.-23. oktoobril Garant Cupil, mis on tema esimene turniirvõistlus. Ta veel ei tea, kes turniiris veel osalevad, aga arvab, et see ongi huvitav, kui pead esimest korda teisest rahvusest poksijatega ringi minema.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Turniiri eristab tavamatšist see, et kui võidad, peab ringi minema mitu korda. Markus usub, et ei tasu end tagasi hoida mõttega, et nüüd tuleb kaks matši veel. Pigem võtta üks matš korraga. Ettevalmistus on aga sama nagu igaks võistluseks.

Foto: GoodFight, Jane Vogt

Sellel hooajal plaanib Markus teha nii palju matše kui tal seni karjääri peale kokku on olnud ehk kaheksa. Ja võimalikult paljud neist võita.

Monika Kuzmina

Vaata veel