Mark Tervinsky Rakvere UFN võitlusõhtust: eesmärk on muuta see iga aastaseks traditsiooniks

11. oktoober 2022 | Underground Fight Night, Uudised

3. detsembril toimub Rakveres UNDERGROUND FIGHT NIGHT, mida korraldavad Rakvere Rammumehe võistluse korraldaja Mark Tervinsky ning Tartus asuva Corsagym spordiklubi pidav Gert Goršanov. Mark sõnab, et Rakvere spordiõhtu mõte on tal juba paar aastat pead küpsenud, aga puudu on olnud teisest ettevõtlikust inimesest, kes tunneks poksivõistluse nii-öelda „köögipoolt.“

Mark Tervinsky. Foto: Erakogu

Rakvere spordiõhtuga soovitakse pakkuda kõva emotsiooni ja lüüa linnas elu käima

Mark ja Gert said kokku ühel rammumeeste võistluse korralduse koosolekul ning Mark pöördus seal Gerdi poole mõttega korraldada esimese kodulinnas poksivõistlused. „Praegu tundub et Gerdi näol olen leidnud täpselt selle, mis otsisin,“ sõnab ta ja lisab, et sooviks on pimedatel ja rasketel aegadel tuua kodulinna tipptasemel võitlussport, mis pakuks kõva emotsiooni ja lööks linnas elu käima. Eesmärgiks on muuta see ka iga aastaseks traditsiooniks. „Viimane rammumees, mille korraldasin, oli augustis ja peale seda tekkis natukene tühi tunne. Oli tahtmine midagi teha ja korraldada. Juhuslikult nägin Gerti Tartus ja käisin talle selle idee välja,“ räägib Mark idee sünni kohta lähemalt.

Mark Tervinsky. Foto: Mati Metsjõe

Mark tõdeb, et kuigi spordivaldkonnas on olnud keerulised ajad, siis kes ei riski, see šampust ei joo. Ta ei näe põhjust, miks Rakveres toimuv sündmus peaks tasemelt, võimsuselt ja populaarsuselt alla jääma Tallinna omadele. „Rakvere Spordikeskuse näol on meil olemas hoone ja oleme kokku ajanud ka väga kõva tasemelise võitluskaardi,“ lisab ta.

Poksi ja rammumehe sarnasused

Mark toob välja, et kuigi ta ise tegeleb rohkem rammumehe spordiga, siis poksi ja rammumehe sarnasused peituvad selles, et mõlemal spordialal võisteldes riskid nii oma elu kui ka tervisega. Pealtvaatajatele on tema sõnul eriti vinge vaadata, kuidas testitakse inimvõimete piire. „Sellist pingutust ja endast kõike maha jätmist ei näe igal spordialal. Seda eriti tänapäeval kus kõik liigub mugavuse suunas. Kokku käib poks ja rammumees ka selles suhtes, et suvel pidi näiteks
Rakvere Rammumehele võistlema tulema Uku Jürjendal, aga kuna tal tuli ette võistlus K1, siis kahjuks jäi see ära.“

Mark räägib, et viimased kaks aastat on ta vaadanud kõiki UFC fight`e ning lisaks ka palju raskekaalu poksi. Samuti on ta käinud Tallinnas erinevatel võitlusõhtutel, kust on saanud võimsa emotsiooni osaliseks. Ta toob välja, et väga lahedalt saab ühendada omavahel tipptasemel spordi ja sõpradega koos aja veetmise. „Vägevamat õhtut annab kokku panna, kui sõprade seltskonnas istuda ringi ääres, vaadata maailmatasemel võitlust ja lõõgastuda,“ sõnab ta.

Kes Rakveres ringi astuvad?

Marki sõnul osaleb võitlusõhtul näiteks Sergei Makejev, Ott Remmer, Zora XXL, Joel Lehiste ja ka Marek Saar. „Minu jaoks eriti lahe näha võitlemas kohalikku 45-aastast Marekit, kes näitab, et ka selles vanuses on võimalik olla heas füüsilises vormis ja tegeleda võitlusspordiga,“ lisab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel