Maikel Astur. Foto: Erakogu

Maikel Asturi jõunäitajad kasvasid Kaido Leesmanniga treenides 25 protsenti

03. oktoober 2018 | Uudised

Maikel Astur on ringis kaotanud vaid korra. Endise jalgpallurina on tal muidugi tugevad jalad, kuid ta otsustas alustada jõutreeningutega, kuna võitlussport on väga jõuline ja plahvatuslik ala ning ta tundis, et see oleks üks koht, kust saaks juurde panna.

Eelmise aasta novembris hakkas ta Kaido Leesmanniga treenima spordiklubis Reval-Sport.

Kaido, millised on Maikeli harjutused ja kordustearv?

Treenime tervet keha. Rõhk on baasharjutustel ja eriharjutustel ehk siis sellel, mida just konkreetselt fighter’itel vaja läheb. Kordustearv varieerub vastavalt sellele, mis periood Maikelil parasjagu on. Ütleme nii, et 1-30 on seerias tehtavate korduste arvud.

Millised on olnud tulemused?

Eks siin peavad hinnangu andma need, kes Maikelit kõrvalt näevad. Tegelikult oleme väga rahul Maikeli füüsilise arenguga. Kui siin numbritest rääkida, siis näiteks peale esimest jõutsüklit kasvasid Maikelil baasharjutustes jõunäitajad 25 protsenti. Ja seda sama kehakaalu juures. Ka vastupidavust treenivates eriharjutustes on Maikel väga heaks läinud.

Maikel, kuidas sa treeneri valisid?

Kaido tuli mulle treeneriks, kuna Fit 360 hakkas mind toetama. Mul oli vaja viia oskused järgmisele tasemele ja uurisime, kas oleks võimalik hakkata jõutrenne tegema.

Kirjelda treeningprotsessi.

Kaido paneb paika mu kava ja ega ma väga palju ise kaasa ei räägi. Me mõistame teineteist ja on hea klapp. Ta teab väga hästi, mida me peame tegema võistlushooajal ja hooajaväliselt, et mu näitajad läheksid paremaks.

Millised olid esimesed võidud?

Esimeseks võiduks pean seda, et kohe tundsin jõutrennist palju abi, muutusin kõvasti sitkemaks ja plahvatuslikumaks kui enne.

Maikel Asturi võidud:

Marko Kivisild (Mõisaküla Fight, 2016, TKO)

Taur Guitor (Fightland, 2017)

Aleksander Korobko (Yakuza Fight, 2017, KO)

Kenneth Simson (Fightland, 2017, TKO)

Aironas Ramonaitis (Mõisaküla Fight, 2017)

Artur Rutskin (Tigers Fight, 2017, TKO)

Karl-Joonatan Kvell (King of Kings, 2017)

Iklang Samchaimt (Tais, 2018, TKO)

Serafim Gerzun (Fightland, 2018, TKO)

Nikolae Tamazlikaru (Duel Fight, 2018)

Shonzinyo Abena (Duel Fight, 2018)

Hendrik Themas (Fightland, 2018)

Kaotus: Dmitri Filippov (Yakuza Fight, 2018, TKO)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel