Uku Jürjendal: Boughanem erineb vastastest, kellega seni olen võidelnud

04. oktoober 2018 | Uudised

Uku Jürjendal võitleb 13. oktoobril Brüsselis üritusel Phoenix 10 Yassine Boughanemiga WBC Muay Thai üliraskekaalu tšempionivööle. See on 24-aastase Boughanemi esimene kord tiitlit kaitsta.

Uku, kuidas sa matšiks valmistud?  

Füüsilise poole pealt panen rõhku plahvatuslikele harjutustele, nii lihas- kui ka jõudvastupidavusele. Teen intervalltreeninguid, mis imiteerivad võitlusolukorra koormust, ent harjutan suurema koormusega kui ringis. Teen rohkem ja pikemaid raunde, vähem puhkust raundide vahel, et ei oleks vaja ringis füüsise pärast muret tunda. Suurel koormusel treenimise lõpetan nädal enne matši, et tekiks „superkompensatsioon“. Selline olukord tekib, kui oled treeningutel viimast võtnud ja siis vähendad koormust hüppeliselt. Tulemuseks on “näljasusetunne“, lihtsalt tahaks meeletult trenni teha ja endast viimast anda, aga hoian seda tunnet matšiks. Tehnilise poole pealt töötan treeneriga lapade (löögipadjad) peal, teen varjupoksi ja hetkel veel võimalikult palju sparringuid. Nädal enne matši lõpetan ka sparringud traumade vältimiseks.

Mida treeningutes muudad? 

Valmistun nagu teistekski matšideks. Kuna aega kahe matši vahel jäi väga napiks, siis peamine on, et ma ei tohi teha kardinaalseid muudatusi üldkehalises ettevalmistuses. See oleks võõras ja vajaks harjumiseks rohkem kui paar nädalat. Kuna see matš on taipoksi reeglite järgi, siis pean lisaks käte-, jala- ja põlvelöökidele harjutama küünarnukilööke ja klintši ehk püstimaadlust.

Kes su vastane on ja kui palju sa teda analüüsid? 

Mu vastane on Yassine Boughanem. Rahvuselt marokolane, aga ta esindab Belgiat. Kohalik superstaar. Ta on minust mõni kilo raskem, aga kõvasti lühem. Väga kogenud võitleja. Ta on ebastandartne, erineb kõigist vastastest, kellega siiamaani olen võidelnud. Tal on head küünarnukilöögid ja tugev klintš. Pean teda distantsil hoidma. Ei tohi lasta klintši tulla ja pean olema ettevaatlik tema küünarnukkidega. Ainuke võimalus teda kodupubliku ees võita on nokaut või tehniline nokaut. Plaan on mitte minna kohtunike otsuse peale, vaid matš varem lõpetada.

Kes sul ringinurgas on ja kui palju sa matši ajal treenerit nurgast kuulad?

Ringinurgas on mu taipoksi treener Mosa Chatchawan.  Kuulan oma treenerit matši ajal alati. Tal on hea ülevaade tekkinud võimalustest vastane alistada. Samuti sisendab ta mulle alati enne matši väga palju vaimset jõudu ja energiat, et oleksin ringis enesekindel.

Kus ja millal su järgmine matš pärast seda peaks toimuma?

Järgmine matš on 10. novembril Tšehhis. Üksikasjad on veel täpsustamisel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel