Maikel Astur. Foto: Number One Fight Show

Maikel Astur Number One Fight Show’l: mul oli au sellel üritusel osaleda

12. august 2021 | Number One Fight Show, Persoon, Uudised

Tallinnas toimus 7. augustil Number One Fight Show, kus Maikel Astur läks vastamisi prantslase Samuel Dbiliga. Tegu oli Maikeli jaoks esimese lahinguga, kus ta vastane oli temast pikem. See on Maikeli sõnul ka üks põhjustest, miks ta Dbilile alla jäi.

Mis seekord valesti läks? Kus vea tegid?

Ma pole siiani ise fight’i näinud, seega on natukene raske avaldada arvamust. Kindlasti esimeses raundis jäin liiga passiivseks ja andsin matši kontrolli käest ära, ei blokkinud tema lowkick’e ning istusin nurkades kinni. Mingid vead on olnud probleemiks ka eelnevates matšides, mõned uued tekkisid selles. Järgnevates raundides suutsin natukene tagasi tulla, aga oli keeruline nii pika võitleja vastu, kes sammugi tagasi ei astunud.

Kuidas üldiselt matši kommenteerid?

Väga tugev ja keeruline vastane, enne matši analüüsi tehes ei tundunud ta nii terav, kui oli ringis. Teadsin, et ta on väga hea, aga natukene üllatusin, kui tugev ja vastupidav ta oli. Ta suutis peale rasket kaaluvõttu taastuda väga hästi ja näitas, et ta oli parem võitleja sellel õhtul. Ma ei suutnud teha neid asju, mis on varasemalt toiminud ja olin hädas tema pikkusega. Esimene raund oli kohutav, teine, kolmas ja neljas hakkasin natukene ennast leidma, aga kindlasti mitte piisav, et fight võita. Esitusega ilmselgelt rahul ei saa olla.

Milles vastane parem oli?

Ta suutis hoida paremini distantsi, olla agressiivsem ja tegi kõike paremini kui mina. Suutis tuua täiskomplekti ringi ja sellepärast ka võitis.

Olite matši lõpus ringis nagu vanad sõbrad – milline teie suhtlemine väljaspool ringi oli?

Polnud mingit suhtlust, kuna ta ei osanud väga inglise keelt ning polnud isu ka suhelda. See on lahing, lähed sinna madistama, mitte sõpru otsima.

Millal uuesti trenni lähed?

Pole siiani trenni läinud, võtan mõneks ajaks aja maha ja puhkan. Olen pikalt olnud treeninglaagris ning kavatsen nautida suve nii palju, kui seda veel on.

Mis edasi saab?

Eks me näe, mis edasi saab, ühel hetkel, kui lõpetan puhkamise, siis vaatame, mis võimalused on.

Tänan enda treenereid, pere, lähedasi ja kõiki kaasaelajaid. Samuti tänan korraldajaid, et nad organiseerisid sellise ürituse keerulisel ajal ning mul oli au osaleda nende üritusel.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel