Foto: Shutterstock.com

Maailmatasemel poksimatšis lähevad vastamisi leedukas ja puertoriikolane

07. aprill 2021 | Uudised

USA-s Connecticutis toimuvat Premier Boxing Championsi üritust, kus lähevad vastamisi Leedu poksikuulsus Eimantas Stanionis ja puertoriikolane Thomas Dulorme, saab vaadata ka Eestis läbi Viaplay 10. aprillil.

26-aastane Stanionis on võitnud kõik 12 profimatši ja seisab nüüd silmitsi karjääri kõige keerulisema vastasega: 31-aastane Dulorme, kes on võitnud 30 matšist 25, nendest 16 võidu kindlustas nokaut. Leedu poksija siseneb aga ringi täie enesekindlusega, sest on viimased neli vastast võitnud nokaudiga.

Leedu poksikoondise treener ja Stanionise esimene treener Vidas Bružas ütles, et leedukal on matši minnes kolm tugevat eelist. „Esiteks psühholoogia ja mõtteviis. Eimantas läheb ringi alati kindla ja selge plaaniga ning täidab selle. Ta ei lähe spontaanselt poksima. Teiseks vastupidavus ja intensiivsus. Tema rütm säilib kõikides ringides, matši lõpuni. Kolmandaks hea ja ustav kaitse. Eimantase jaoks on kaitse sama oluline kui rünne. Enamik ründeid algab tegelikult hea kaitsega,“ kommenteeris treener.

Stanionis on 2015. aasta Euroopa meister. Dulorme poksis 2015. aastal Terence Crawfordiga WBO tiitlile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel