Lillade vööde esikolmik Foto: Annika Kluge

LUKUMAADLUS MM HÕBE! Liis Vaht lukumaadlusvõistluse maailmameistrivõistlustelt: seekord läks hästi

18. detsember 2017 | Uudised

Laupäeva öösel vastu pühapäeva asus lukumaadleja Liisi Vaht võitlema USAs maailma suurimal ja mainekamal lukumaadlusvõistlusel, IBJJF (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation) maailmameistrivõistlustel. Turniiritabelis sai lillade vööde arvestuses sulgkaalus (-58,5 kg) võistlev Liisi Vaht hea loosi: ta sai edasi järgmisesse ringi. Esimene vastane oli väga tugev, 2016. aasta siniste vööde maailmameister Anicia Van Buren.

“Vastane oli hea maadleja, üritas järjepidevalt maha viia. Olen sageli selliste vastastega võideldes hävinud. Seekord läks hästi,” tõdes Vaht ise. Võit saabus sirge käelukuga. Kahjuks vigastas Vaht selles matšis kaela.

Ka teine vastane oli väga tugev. Kohtunud olid tema ja Anja Bergo ka varem – aasta tagasi Rooma lahtistel, mil Vaht kaotas vaid ühe eduga.

“Seekord võitsin punkidega. Kaitsesin käelukku, ähvardasin giljotiinkägistusega, jõudsin selga,” kirjeldas Vaht. Võita õnnestus punktidega 8-7.

Finaalivastane tuli peale väga agressiivselt ning võitis, kasutades ära Vahi vigastust. Tulemuseks jäi Liisile maailmameistrivõistluste hõbemedal.

“Tänan vanemaid, klubi, toetajaid, treenereid ja klubikaaslasi – olen ka tänulik kõigile, kes toetasid minu tulekut USAsse Hooandjas,” lisas Vaht. “Hea meel, et klubi on kolinud uude saali – tippujõudmise on see muutnud päris palju kergemaks. Ootan juba kojujõudmist, et matile saada.”

Liisi Vaht treenib klubis 3D Treening Priit Mihkelsoni ja Ronald Stimmeri käe all.

Nädal varem võitis Liisi topletkulla organisatsiooni NAGA (North American Grappling Association) korraldatud MMil.

Jaanuaris terendavad Vahile IBJJF Euroopa meistrivõistlused kimonoga, aprillis IBJJF Euroopa meistrivõistlused no-gis (lukumaadluses).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel