Foto: @NateDiaz209

LE-GENDAARNE! Nate Diaz on kõige tüünem mees vabavõitluses

13. juuni 2021 | Uudised

Nate Diaz suitsetas 10. juunil Arizonas UFC pressikonverentsil marihuaanat.

Ta suitsetas UFC pressikonverentsil kanepit ka aastaid varem, aga siis oli see CBD. Nüüd oli tõesti marihuaana, Diazi enda sort „Kill 4 209”. 209 on Stocktoni kood, kus Diaz kasvas. Arizonas on seadused marihuaana suitsetamise osas vabameelsemad kui teistes osariikides. Diaz pakkus suitsu ka Brandon Morenole. Moreno, kes ajas silmad punni, kui Diaz pläru ette pani, keeldus naeratades. „Ma ei suuda endiselt uskuda, et olin Nate Diaziga ühes ruumis. Ta on lege!” kiitis Moreno, kellest sai Mehhiko esimene UFC meister.

Nate Diaz on bad motherf*cker, isegi kui kaotas 2019. aastal Jorge Masvidalile kohtumise BMF-i vööle. Arst peatas selle võitluse. Nate vigastuse tõttu kohtumist pooleli ei jätaks. Tony Ferguson sai maailmakuulsaks kohtumises Justin Gaethjega, kus oli nii verine, et vaevu seisis püsti. Iga Nate Diazi matš on selline. Diaz kurtis, et UFC-s ei julge kuulsad võitlejad, nagu Nurmagomedov ja Usman, võidelda heade võitlejatega.

Diaz ei salli, et UFC sunnib vastaseid koos pressikonverentse andma. UFC üritab vabavõitlusest teha sporti, kui Diazi arvates pole luude lõhkumises midagi sportlikku. Nate tahab vastaste silmis olla hull, kuigi tegelikult on üks toredamaid inimesi. „Teate, mitu võitlejat on kurtnud UFC plakatite üle 20 aasta jooksul? Üks,” lausus Dana White.

Tal on palju kaotusi, kuid kunagi pole ta igav ja teda kutsutakse alati tagasi. Küsimus on viimastel aastatel selles, kuidas Nate Diaz jälle ei viitsi. „Nate Will Not Return”, laulis The Fall. Nate ja vend Nick tülitsesid UFC-ga, sest nad arvasid, et neid tasustati vähe. Nad olid teismelistena nii vaesed, et hakkasid trennis käima, kuna seal sai vähemalt vahel süüa.

„Ma pole UFC-le kaheksa aasta jooksul kordagi ära öelnud ja treenin rohkem kui keegi teine, aga mulle pakuti Habibiga kohtumise eest peenraha. Pere vajab toitmist. Mu emal on kaks töökohta,” ütles Nate 2014. aastal. Diazil vedas: Conor McGregor kaotas 11 päeva enne matši vastase. Diaz võttis pakkumise vastu. Kordusmatši eest McGregoriga teenis ta 2 miljonit dollarit. Pärast seda polnud tal enam vajadust võidelda, arvati. Tegelikult hakkasid siis teatud isikud seda raha himustama ja võitluseta aastad kulutasid kohtupinke.

Diaz tuli tagasi, vastaseks 12. juunil Leon Edwards. Esmakordselt võideldi viis raundi matšis, mis polnud tiitlimatš ega peamatš. Miks? „Väga lihtne: nad tahtsid viis raundi,” põhjendas White. See oli õhtu oodatuim matš. Edwards alustas tabamustega. Lase käia, tegi Diaz, aga Edwards oli temast lihtsalt veidi parem. Diazile löödi sealhulgas jälle selline haav, et arst käis vaatamas. Diaz ründas viimases raundis maruliselt ja rahvas plahvatas, kuid neli esimest raundi kuulusid britile. 49-46 kõigilt kohtunikelt.

“Päris võitluses ei tehta nii, et võitlus lõpetatakse, kui üks võitleja on võitmas, ja võitjaks kuulutatakse teine võitleja,” ütles Diaz, kes teenis 250 000 dollarit. Kuna ta teenis iga ostuõiguse pealt dollari ja PPV ostsid Ameerikas ligi 600 000 vaatajat, oli tasu kokku siiski 850 000 dollari ringis.

Kamaru Usman soovis järgmiseks võidelda Diazi ja Edwardsi kohtumise võitjaga. Kui UFC tal Jake Pauliga võidelda ei luba. Paul räägib väsimatult, et UFC nöörib võitlejaid.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

Keskkaalu meister Israel Adesanya alistas Marvin Vettori
Kärbeskaalu meister Deiveson Figueiredo kaotas Brandon Morenole

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel