Kuus aastat kaotuseta püsinud Vahhitov kaotas Glory tiitli Pereirale

31. jaanuar 2021 | Uudised

Rotterdamis peeti 30. jaanuaril Glory 77, mille oodatuimas võitluses kaotas tagasituleku teinud poolraskekaalu meister Artjom Vahhitov 1:2 ajutisele meistrile Alex Pereirale.

Vigastuse tõttu kaks aastat eemal olnud venelane tundus natuke vormist väljas, kuid ründas visalt. Tabatud löögid olid 4. raundi keskpaigaks siiski 107-66 Pereira kasuks. Brasiillane tabas Vahhitovit mitu korda põlvega lõuga ja neelas tema võimsaid käelööke. Vahhitovi kulm muutus 5. raundis veriseks. Pereira on kaotuseta nüüd üheksas matšis järjest, kuid fännide arvates võeti Vahhitovilt võit. Glory lubas korraldada kordusmatši.

Raskekaalu nelja mehe turniiri poolfinaalis sai Rico Verhoeven (56-10) ühehäälse otsusega jagu Hesdy Gergesest (51-19), kes võistles eelmisel aastal Enfusionis. Glorys oli ta peamiselt kaotanud. Verhoevenile oli ta kaotanud kaks korda juba enne Gloryt. Levi Rigters (11-0) kaotas üllatuslikult enamhäälse otsusega Tarik Khbabezile (46-6), kuigi Rigtersi kohta öeldi, et lööb nii vägevalt, nagu Khbabez oleks talle võlgu.

Finaalis kuulutati võitjaks Verhoeven, sest pärast avaraundi Khbabez vigastuse tõttu jätkata ei saanud. Rico on kaotuseta püsinud kuus aastat. Kuigi ta on raskeimate meeste meister, ei võisteldud tiitlile. Rico pidi tiitlile võitlema Jamal Ben Saddikiga, kuid marokolane vigastas 10 päeva enne võistlust selga ja Glory organiseeris kibekiiresti turniiri. Seni One’is võidelnud Khbabez pidi Glory debüüdi tegema Antonio Plazibatiga, kes sai vigastada. Khbabezi treener ütles, et neile pakuti seejärel matši Ricoga ja võeti see kohe tagasi. „See on poliitiline jama,” kurtis treener. Seepeale korraldati turniir, kuhu kutsuti ka marokolane.

Naiste meister Tiffany van Soest kaitses tiitlit ühehäälse otsusega Alexi noorema õe Aline Pereira vastu. Van Soest ütles ka, et kui tema võitleks järgmisel nädalal BKFC-s Paige VanZantiga, võidaks ta VanZanti.

Glory meister Cedric Doumbe läks lahingusse Murthel Groenhartiga, piirajateks neli kitsast nööri. Prantslane lõi Groenharti 2. raundis põrandale. Groenhart läks seejärel Doumbed ründama, kuid hüppas temast mööda ja kukkus üle nööride selili välja. Ta lamas tükk aega ja hoidis selga, ent ukerdas end siiski 20 sekundiga ringi tagasi. Seejärel tabas Doumbe teda rusikalöögiga näkku, Groenhart vajus põrandale ja matš lõppeski 2. raundis nokaudiga. Doumbe ütles pärast matši, et oli seekord palju rahulikum ja professionaalsem kui eelmises matšis. Doumbele esitas järgmiseks väljakutse Jamie Bates.

Madalmaade sõdalane Groenhart oli saanud meister olla vaid ühe matši, kui ta 2017. aastal alistas Doumbe. Tema ilmselt suurem saavutus oli 2012. aasta K-1 kaheksa mehe turniir, kus ta alistas järjest Yasuhiro Kido, Mike Zambidise ja Artur Kišenko. 2014. aastal sai ta sarjas Legend jagu Džabar Askerovist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel