WBA võttis tiitlid Charrilt, Šumenovilt ja Pacquiaolt

30. jaanuar 2021 | Uudised

WBA lõikas läbi aastaid probleeme tekitanud Gordioni sõlme ja võttis tiitlid Manuel Charrilt ja Beibit Šumenovilt (ja Manny Pacquiaolt), sest nad pole ammu poksinud.

Charrilt võeti üliraskekaalu tavameistritiitel. Sellele poksisid 29. jaanuaril Floridas ajutine meister Trevor Bryan ja Bermane Stiverne. Bryan, kes oli enne seda 21-0, võitis 11. raundis tehnilise nokaudiga. 42-aastane Stiverne oli pidanud viimase nelja aasta jooksul kaks matši ja kaotanud mõlemad: 2017. aastal Deontay Wilderile ja 2019. aastal Joe Joyce’ile. Bryan peab nüüd poksima Charriga enne 30. maid.

Šumenovilt võeti raskekaalu tavameistritiitel ja anti ajutisele meistrile Ryad Merhyle, kellel on 30 päeva, et leppida kokku matš Yuniel Dorticosega.

Charr ja Šumenov pidid 29. jaanuaril poksima Floridas Don Kingi poksiõhtul, kuid ei poksinud. Charr pidi poksima Bryaniga. Stiverne’il ja Bryanil on Kingiga leping, Charril ei ole.

Pacquiaolt võeti welterweight’i supermeistritiitel ja anti tavameistrile Yordenis Ugasele. Pacquiao poksis viimati 2019. aastal, kui sai jagu Keith Thurmanist. Teda on huvitanud viimasel ajal rahamatšid: kõigepealt Conor McGregoriga, mida pärast McGregori kaotust Dustin Poirier’le enam ei toimu, ja nüüd siis plaan pidada mais näidismatš Ryan Garciaga, kes asub temast kahe kaalu võrra allpool. Garcia ütles, et ettepanek tuli Pacquiaolt.

World Boxing News, mis nimetab end kõige populaarsemaks sõltumatuks poksiuudisteküljeks, teatas seepeale, et ei arvesta enam WBA vöid. Pacquiao aeg on kulunud riigis senaatorina koroonaga võitlemisele, samal ajal kui viis aastat võiduta Stiverne paikneb WBA tabelis 11. kohal, põhjendas WBN. “Kui me kõik koos vastu ei hakka, siis midagi ei muutu,” kirjutas poksikülg.

https://www.youtube.com/watch?v=RaKH4SdHmq0

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel