Ka Hari teine kaotus Verhoevenile tuli vigastuse tõttu

22. detsember 2019 | Uudised

Hollandis võitlesid 21. detsembril üritusel Glory 74 selle raskeimate meeste tšempion Rico Verhoeven ja Badr Hari.

Verhoeven nägi välja hirmunud. Kui Hari ka kartis vastast, siis välja ta seda ei näidanud. Tšempion võitis 3. raundi TKO-ga, mis tegelikult oli vigastuse tõttu loobumine. See oli esimene kord, kui Verhoeven tiitlimatšis pikali löödi. Hari pani Verhoeveni põrandale kahel korral, kuid vigastas siis niimoodi jalga, et vajas meedikute abi. See oli mõni sekund pärast seda, kui ta oli tabanud Verhoevenit jalalöögiga pähe ja tšempioni teist korda põrandale toonud. Verhoeven istus vigastatud Hari kõrvale ringipõrandal, hoidis käsivart üle Hari õlgade ja jälgis kaua hoolitseval pilgul meedikute askeldamist ja Harit, kes needis kikkpoksijumalaid.

Matši on nimetatud suurimaks kikkpoksiajaloos: ligi 30 000 piletit olid välja müüdud.

Verhoeveni läbimurre toimus 2013. aastal Glory nelja mehe turniiril, kus ta alistas esmalt Gökhan Saki ja seejärel finaalis Daniel Ghita. Edasine on materjal, millest luuakse legende: kõige enam tiitlikaitsmisi jne.

Hari on suurim nokaudimeister: 106-13, 92 nokauti. Ta sündis Hollandis, kuid marokolastest vanemate peres. Ta sai jagu Peter Aertsist, Semmy Schiltist, Ray Sefost ja Stefan Lekost nende tippaastatel. Verhoeveni ainuke kaotus Glorys tuli Schiltilt 16 mehe turniiril. Hari on ainuke, kes võitnud Schilti nokaudiga. Võitis esimesel minutil.

Nad on vastandid: tüüne Verhoeven, tänavakakleja Hari. K-1 kaheksa mehe turniiril Jaapanis 2008. aastal alistas Hari Aertsi ja Errol Zimmermani, kuid diskvalifitseeriti finaalis, kuna lõi lamavat Remy Bonjaskyt jalaga nagu jalgpalli. Verhoeven on öelnud Men’s Healthile, et tunneb end näruselt, kui vaatab trennisaalis ringi ja märkab, et polegi seal kõige kõvemini treenija.

Hari ütles, et kui varem olid tema võistlemispõhjused tühised, uus auto ja muu taoline, siis kordusmatšis Verhoeveniga võitles ta kolme tütre nimel. Aeg vanglas sundis vabadust väärtustama. Haril olevat Gloryga kuuematšine leping. Ta naaseb ilmselt septembris.

Glory tšempion (84 kg) Alex Pereira (31-6) kaitses tiitlit Ertugul Bayraki (18-6) vastu avaraundi nokaudiga.

Pereira, keda Combat Press peab praegu oma kaalu maailma parimaks, võitles viimati hoopis kuni 95-kiloste meeste kaalus ja sai seal Glory ajutiseks tšempioniks. Kuni 95-kiloste suur tšempion on mitmendat aastat venelane Artjom Vahhitov (Combat Pressi nr 1), kes aga võitleb viimasel ajal vaid kord aastas. Combat Pressi kuni 95-kiloste tabelis on Pereira hetkel nr 3. Pereira sai Glorys aastate eest kaks korda jagu tänasest UFC tšempionist Israel Adesanyast. Pereira on võidelnud aastate jooksul erinevates kaalukategooriates. Ta on kaotanud Artur Kišenkole ja Artjom Levinile.

Türklane Bayrak oli veel novembris Combat Pressi esikümnes, kuid kukkus detsembris välja.

Luis Tavares (61-8) alistas kohtunike üksmeelsel hinnangul Stephane Susperregui (49-9-2).

Tavares (Holland) on Combat Pressi detsembritabelis maailma nr 4 (-95 kg) ja prantslane nr 7. Tavares on endine Enfusioni meister, kuid kaotanud Igor Bugajenkole ja Vahhitovile.

Cesar Almeida (Brasiilia) tegi Glory debüüdi ja kaotas punktidega Donovan Wissele (14-1), kes on Combat Pressi hinnangul nr 3 kinnas (84 kg) maailmas. Almeida on tegelikult kogenum: 41-6, mille seas võit kaasmaalase Pereira üle. Wisse (Suriname) ainuke kaotus on tulnud Bayrakilt.

Glory kunagine meister (65 kg) Sergei Adamtšuk (38-11) alistas 29-28, 29-28, 27-30, 27-30, 29-28 venelase Aleksei Uljanovi (29-6-1) ja saab võidelda veebruaris tiitlile Petchpanomrungiga.

Venelane pidi võitlema Petchiga tiitlile 23. novembril, kuid sai vigastada. Ta oli kaotanud Petchpanomrungile Glory debüüdil 2017. aastal matšis, kus tiitlit kaalul polnud. Enne seda võitles Uljanov Tatneftis. Uljanov ütles novembris, et Glory oli tänavu üritanud teha üritust ka Venemaal. Uljanovi arvates on parim kikkpoksija praegu Vahhitov.

Ukrainlane Adamtšuk on ISKA 2015. aasta Euroopa meister. Samal aastal alistas ta Glory debüüdil Marat Grigorjani ja tuli võiduga Gabriel Varga üle Glory tšempioniks. Pärast seda on Glorys tulnud kaotused Petchpanomrungile ja Robin van Roosmalenile, kuid Glory teda armastab ja leping säilib.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel