Costa Rica poksijanna kaitses IBF-i tiitlit

01. veebruar 2021 | Uudised

IBF-i meister (47,6 kg) Yokasta Valle võitis kodumaal Costa Ricas 30. jaanuaril Sana Hazukit.

Matš oli palju ägedam ja tasavägisem, kui numbrid (100-90, 100-90, 98-92) näitavad. Valle oli enne seda 21-2, vähetuntud jaapanlanna 8-5-1. Valle sai meistriks 2019. aastal võiduga Joana Pastrana üle. Enne seda oli ta korraks meister 2016. aastal kaal kergemate ehk kõige kergemate naiste seas. 2017. aastal proovis ta kaal raskemate naiste seas, kuid kaotas WBO tiitlimatši Naoko Fujiokale. 2018. aastal proovis ta praeguses kaalus, kuid kaotas WBC tiitlimatši Tina Rupprechtile, kes on endiselt WBC meister. Valle pidigi pidama sakslannaga kordusmatši, kuid koroona tõttu Rupprecht lõpuks loobus ja kutsuti Hazuki.

36-aastane Hazuki oli kahel korral edutult poksinud Jaapani meistri tiitlile.

Matši korraldas Christy Martin Promotions.

Valle tahaks poksida ka Seniesa Estradaga, kes oli WBA ajutine meister ja peakski poksima märtsis WBA meistri Anabel Ortiziga. Estrada alistas viimati Miranda Adkinsi 7 sekundiga, mis on naiste poksi rekord. Klippi sellest vaadati Youtube’is kiiresti üle miljoni korra.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel