Foto: Shutterstock.com

Kuningas palub Ghana poksiliidul tühistada karistuse Commeyle

12. aprill 2021 | Uudised

Ghana profipoksiliit (GBA) määras Richard Commeyle liidu solvamise eest kaheaastase võistluskeelu 31. märtsist.

Commey ütles ühes intervjuus, et välismaiste sponsoriteta poleks ta pandeemiat üle elanud, sest kodumaine liit teda ei toeta. Ta küll vabandas hiljem, kuid see ei mõjunud. Karistuse tühistamist palus Commey kodupaiga Ga kuningas Tackie Teiko Tsuru II. Liidu peasekretär Patrick Johnson ütles, et Commey oleks saanud suurema karistuse, kui poleks vabandust palunud.

Commey kaotas 2019. aastal IBF-i tiitli Teofimo Lopezile. Pärast seda on ta poksinud vaid tänavu veebruaris Ameerikas. Kodumaal poksis ta viimati 2017. aastal.

Raskekaallasele Richard Larteyle määras liit viieaastase võistluskeelu 11. märtsist kirja võltsimise eest. Lartey poksis 2019. aastal Daniel Dubois’ga Inglismaal, kus talle lubati 20 000 naela, Lartey aga kuulis, et tegelik summa oli 50 000 ja liit pani vahepealse osa oma tasku. Kui Lartey kutsuti uuesti Inglismaale poksima 2020. aasta novembris, otsustas ta võltsida Johnsoni allkirja, mis lubaks tal poksida.

Liit keelas 2000. aastal Ike Quarteyl riigi lipu all poksida, kuna endine WBA meister ei maksnud liidule kohustuslikku 5% kohtumise eest Fernando Vargasega teenitud 1,3 miljonist dollarist.

Amatöörpoksiga tegeleb Ghana Poksiliit (GBF).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel