Kommenteerib Mihhail Kõlvart! Miks Eesti Võitlusspordi Ühendus toetab kampaaniat “Stopp kiusamisele!”

22. november 2018 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia algatas kampaania “Stopp kiusamisele!”, kus osalevad lauljad Ott Lepland, Artjom Savitski ja Sissi Benita, DJ Andres Puusepp, räppar Cool D, Tallinna volikogu esimees Mihhail Kõlvart ja kampaania juht Kevin Renno.

Kampaania raames on koolidel võimalus tellida akadeemia demonstreerima erinevaid võitlusspordialasid ja tuntud inimene rääkima noortele kiusamisest. Akadeemia on veendunud, et sport annab enesekindlust ja enesekindel laps ei karda. „Võitlusspordiga tegelevad inimesed teavad, et see annab enesekindlust,“ ütles Renno.

Mihhail Kõlvart, Eesti Võitlusspordi Ühendus on liitunud kampaaniaga „Stopp kiusamisele“. Mis on teie eesmärk ja millega olete abiks?

Alustame sellest, et meil on pikaajaline koostöö erinevate võitluskunstide esindajatega. Koos tehakse võistlusi, üritusi ja ka treeninguid. Me toetame Kevin Renno algatust mitte ainult sellepärast, et ta on meie hea kolleeg, vaid teema on ühiskonnas aktuaalne ja valus. Me jagame võitluskunstide esindajatena ühist filosoofiat: tõeline meister ei kuritarvita kunagi oskusi. Vastupidi, ta on tugev, et kaitsta teisi. Tõeline jõud on oskus austada nõrkust. Seda filosoofiat võiksid jagada kõik noored.

Kui võtta tänane probleem noortejõugud, siis mis oleks soovitus nende noorte vanematele ja mis oleks abi nendel lastel võitluskunstidest?

Probleem on väga sügav. Siin ei ole lihtsaid meetmeid, kuidas seda korraga lahendada. Üheks võimaluseks on kindlasti sport. Sport ja võitluskunstid ei ole ainult kehaline kasvatus, see on eelkõige moraalne kasvatus. Kui treeneril on selline lähenemine, siis ka sportlastel on hoopis teine arusaam, mida nad teevad ja milleks nad teevad. Kui te leiate sellise spordiklubi ja treeneri, siis te ei leia enda lapsele mitte ainult füüsilist arengut, vaid ka kasvatust. Loomulikult Kevin Renno on üks neist treeneritest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel