Mick Paja, Crista Padu, Ringo Tipp, Sigrid Kapanen

Mick Paja läheb enne Fightlandile ja siis Eesti Muay Thai Liigasse

21. november 2018 | Fightland, Muay Thai Liiga, Uudised

Mick Paja teeb võitlusdebüüdi 8. detsembril Keilas Fightlandil ja siis Eesti Muay Thai Liiga debüüdi 22. detsembril Viljandis.

Viljandist on 19-aastane Mick ka pärit ja mängis „kunagi ammu“ Viljandi Tuleviku eest (kolm aastat tagasi). Jalkamängijal on ilmselt eeldusi kikkpoksiga tegeleda tugeva jalgadetöö tõttu? Jalgpallur oli ju Maikel Astur. „Võib ka nii olla, aga ei oska midagi kindlalt öelda. See pigem oleneb individuaalselt,“ sõnab Mick.

Kõige magusam töö tundub NFL-i lööja. Taod ainult palli, kaklema ei pea. Või mis?

„Võib-olla on see kultuuri erinevus, aga minu arust pole ameerika jalgpall kõige ahvatlevam.“

Võitlustrenni on Mick teinud kaheksa kuud. „Kaks kuud oli vahet seal keskel,“ lausub Mick, kes käis seitse kuud Viljandi Taipoksi Klubis ja otsustas siis Kondori kasuks. „Eesmärk on Fightlandil hea show teha ja ennast proovile panna,“ ütleb ta. „Fightland on reaalsuse kontroll endaga: mis on mu miinused, mida treenima peaks Eesti Muay Thai Liiga jaoks.“

Mick võistleb kaalus kuni 67 kilogrammi. See kaal talle meeldib. Siis saab süüa, mida tahab. „Kaalus juurde või alla võtmine tundub väga stressirohke. Eelistan muretut elu.“ Fightlandi vastasest Ranno Rennust ei tea ta midagi. „Küll ringis õpib.“ Tuleb tunnistada, et ega tea meiegi peale selle, et Ranno on Markko Moisari õpilane.

Lemmikvõitleja on Mickil Nate Diaz. Nate ja Nick Diaz pole aastaid võidelnud, põhjuseks kuuldavasti raha. Nate pole erinevalt vennast UFC tšempion, kuid võitnud Conor McGregorit. Ta pidi võitlema hiljuti Dustin Poirier’ga, kes sai aga viga. Mick ei hakka spekuleerima, kas Nate võib olla viletsamaks jäänud. „Kõik on motivatsioonis kinni. Pigem ootaks ja vaataks, kuhu ta on jõudnud,“ arvab ta.

Välismaa võitluskülgi Mick loeb. „Pigem välismaa kui Eesti omasid.“ Millise võitluse kohta ta loeks: a) World Boxing Super Series, b) UFC üritus, kus pole tiitlimatše, c) mõni Vene vabavõitlusüritus?

„B või c isiklikult.“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel