Foto: Shutterstock

Kolm põhjust, miks poksiga tegelemine tervisele kasulik on

14. juuni 2022 | Tervis, Uudised

Poksimine on väga kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele ning ka vastupidavuse kasvatamisele, kuid sellega poksimise kasulikud omadused ei piirdu. Siin on veel kolm põhjust, miks võiks selle spordialaga tegeleda, vahendas Manyofmany.

Foto: Shutterstock

Parandab luude mineraalset tihedust

Käte ja käsivarte kaudu kasutatav jõud stimuleerib luid mineraliseeruma ja tugevamaks muutuma, mis võib vähendada ka osteoporoosi tekkeriski.

Vähendab stressi

Stressi vähendamiseks on olemas mitmeid tõhusaid viise, alates hingamisteraapiast ja lõpetades muusika kuulamisega. Väga efektiivne viis stressi leevendamiseks on ka poksikoti peal oma frustratsiooni välja elamine.

Foto: Shutterstock

Kasulik südamele ja kopsudele

Poks on trenn, mis koormab kogu keha, kaasaarvatud südant ja kopse. Pole ühtegi lihast, mida poksis vaja ei läheks. Selle tulemusena on süda ja kopsud sunnitud töötama eriti kõvasti, et toimetada hapnikuga rikastatud verd töötavatesse lihastesse.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel