Foto: Freepik

Kolm nõuannet, kuidas valida sobivat poksikotti

26. veebruar 2024 | Uudised

Kui sul on olemas poksikindad, käesidemed, sobivad suuruses poksikott ja hüppenöör, saad juba koduse treeningu tehtud. Sobivad kindad peavad hästi istuma ning pakkuma kätele ja randmetele head tuge. Samuti tuleks veenduda, et poksikott oleks vastavuses sinu oskuste taseme ja kaaluga. Veebileht gorillasports.fi pani kirja kolm nõuannet, kuidas valida koduseks trenniks sobivat poksikotti.

Õige kaal

Poksikoti ostmisel arvesta oma oskuste tasemega: kui oled algaja, võib väiksem ja kergem kott olla sobivaks valikuks, kuna seda on lihtsam käsitleda ja see ei koorma liigeseid nii palju. Kui aga oled kogenenum, siis ehk soovid raskemat kotti, et ennast proovile panna ja jõudu juurde arendada. Algajatele on umbes 20 kg kaaluv poksikott heaks valikuks.

Kui oled algaja, võib väiksem ja kergem kott olla sobivaks valikuks.

Arvesta oma pikkust ja haaret

Liiga madalal või liiga kõrgel rippuvat poksikotti võib olla raske tõhusalt tabada. Veendu, et valid koti, mis ripub sellisel kõrgusel, et saaksid mugavalt koti üla- ja allapoole ulatuda.

Veendu, et valid koti, mis ripub sellisel kõrgusel, et saaksid mugavalt koti üla- ja allapoole ulatuda.

Arvesta vaba ruumiga

Enne poksikoti ostmist veendu, et sul oleks piisavalt ruumi selle riputamiseks kas kodu- või trennisaalis. Löökide tegemisel peaksid saama mugavalt liikuda ja sul peaks olema piisavalt ruumi löökide tegemiseks, ilma et peaksid vastu seina või muid takistusi põrkama.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel