Foto: Freepik

KÕIK ALGAB SINUST ENDAST I Varjupoks on hea viis, kuidas igapäevakavasse liikumist lisada

20. detsember 2023 | Uudised

Tänapäeval keerleb meie elu suures osas ümber töö ja selle tähtsus meie elus on suur. Füüsilise töö tegemine on vähenenud ja paljud töötavad arvuti taga. Tihti peale rasket tööpäeva heidetakse diivanile ning sealt püsti saada, et ennast liigutada, on juba keerulisem. Aastad teevad aga oma töö ja ühel hetkel hakkab ebapiisav liikumine endast märku andma. Kuidas siis kombineerida liikumist igapäevaelu ja eriti tööpäevaga? Veebileht Liikunnat.fi pani kirja mõned soovitused.

Soovituste kohaselt peaks inimene päevas reipalt liikuma umbes 2,5 tundi.

Soovituste kohaselt peaks inimene päevas reipalt liikuma umbes 2,5 tundi. Keskmine tööpäev kestab 8-10 tundi päevas. Lisaks töö tegemisele tuleb hoolitseda ka muude asjade eest. Eelkõige on argipäevad kiired lastega peredel ning lapsevanemad kasutavad sportimise asemel oma vaba aega niisama vedelemiseks. Kui peale tööpäeva ei ole võimalik trenni teha, siis oleks kasulik lülitada liikumine tööpäeva sisse.

Kui peale tööpäeva ei ole võimalik trenni teha, siis oleks kasulik lülitada liikumine tööpäeva sisse.

Kuidas igapäevaellu rohkem liikumist tuua?

  • Jaluta tööle. Selle asemel, et sõita tööle auto või mõne muu liiklusvahendiga, hoopis jaluta tööle. Hea nipp on näiteks ka auto kaugemasse parklasse jätta või üks peatus varem maha minna.
  • Kodu- ja kontoripoks. Poksitreeninguks ei pea ilmtingimata jõusaali minema. Varjupoks, kerge kombinatsiooniharjutus või isegi poksi stiilis kardiotreening on suurepärased viisid, kuidas lisada liikumist oma igapäevakavasse. Need harjutused ei vaja palju ruumi ega erivarustust ning neid saab teha nii kodus kui ka kontoris tööpauside ajal.
  • Kasuta lifti asemel treppe.
  • Tee pause. Kui sul on istuv tööviis, siis tee iga tunni aja tagant väike paus ning venita ennast.

Kõik saab alguse sinu enda otsusest

Liikumise lisamine oma igapäevaellu sõltub suurel määral sinu enda sisemisest motivatsioonist. Teised ei saa sulle seda peale sundida. Kui oled seadnud endale eesmärgid, siis proovi nendest ka kinni pidada. Kui oled endale midagi lubanud ja sellest kinni ei hoia, siis petad sa ainult iseennast. Alusta väikestest sammudest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel