KOGEMUSLUGU I Kerli Pähkel kiropraktik Priit Kõrve juures: juba peale esimest visiiti oli liikumine kergem

02. august 2022 | Tervis, Uudised

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele, vastupidavuse kasvatamisele ning aitab efektiivselt vähendada ka stressi. Kerli Pähkel on tegelenud poksiga juba mitmeid aastaid ning leiab, et poks on parim viis, kuidas ennast kõigest toimuvast välja lülitada. Nüüdseks on ta kogunud aga ka mitmeid vigastusi ja tundis, et on aeg külastada kiropraktikut.

Priit Kõrve ja Kerli Pähkel. Foto: GoodFight

Kerli tundis huvi poksi vastu juba päris varakult, kuid hirm trenni minna oli alguses liialt suurt, sest sellel ajal naisi poksitrennis naljalt ei kohanud. Aastaid hiljem nägi ta jõusaalis uue baaskursuse kuulutust ja sai aru, et kui mitte nüüd, siis millal veel – ta liitus kursusega ning peale seda päeva pole kordagi tagasi vaadanud. „Üks parimaid otsuseid minu elus,“ kinnitab ta.

Kerli sõnul mõjub igasugune kehaline aktiivsus vaimsele tervisele hästi, kuid enda kogemusest julgeb ta väita, et poks on parim stressimaandaja ning suurepärane viis end kõigest toimuvast välja lülitada. „Väga raske on trennis kaasa teha, kui mõtted uitavad, sest poksitrennis ei tea kunagi, millal võid tähelepanematusest juhuslikult vastu nina saada,“ naerab ta ning lisab, et poks sobib kindlasti kõikidele inimestele olenemata soost või vanusest. „Keegi ei sunni kedagi ringi minema ning kehaliselt meeletult üle oma varju hüppama, kuid saad oma kehalise võimekuse piire kompida, saades nii mentaalselt kui füüsiliselt tugevaks,“ lausub naine.

Igasugune kehaline aktiivsus vaimsele tervisele hästi ja poks on parim stressimaandaja ning suurepärane viis end kõigest toimuvast välja lülitada.

Kerli Pähkel. Foto: KRVA

Kogunud omajagu vigastusi, sai Kerli aru, et aeg on külastada kiropraktikut

Kerli tunnistab, et ei pööranud pikka aega oma kehale mingit ekstra tähelepanu, kuid nüüd kui on tegelenud juba mitmeid-mitmeid aastaid poksiga ning kogunud omajagu vigastusi, sai aru, et tuleb midagi ette võtta ning võttis ette kiropraktiku külastuse. Enne külastust polnud tal mahti väga midagi ette mõelda ning arvas, et pigem ragistatakse ja väänatakse keha ning peale vastuvõttu ta erilist muutust ei tunne. „Eksisin korralikult,“ tunnistab ta.

Priit Kõrve ja Kerli Pähkel. Foto: GoodFight

Juba peale esimest visiiti sai Kerli öelda, et liikumine oli palju kergem ja liikumisulatus palju parem. „Eriti märgatavalt tunnen muutust oma kaelas, mis sai kindlasti mõned kraadid liikuvust juurde. Lisaks on vähenenud mind pikemat aega igapäevaselt painanud alaseljavalu,“ lausub ta ja lisab, et pani vastuvõtule juba ka uue aja kirja. „Kuna mulle massaažid üldiselt ei istu, siis olen kiropraktiku juures käimise näol leidnud endale viisi, kuidas taastuda ning enda keha eest hoolt kanda.“

Miks võiks poksiga tegeledes külastada kiropraktikut? Kommenteerib manuaalterapeut/kiropraktik Priit Kõrve.

„Poksimine on kindlasti spordiala, kus on trauma mehhanismi päris palju ja seda eriti siis kui tehnikaid ei harjutada pelgalt poksikoti peal, vaid tehakse ka sparringuid. Sellisel juhul saab aga päris palju kannatada kaela osa – seal võivad päris tihti tekkida kaelafunktsionaalsed blokid. Poksija võiks paar korda aastas manuaalterapeudi/kiropraktiku juures kontrollis käia, seda enam, kui kael jääb kangeks. Siis tuleks sellega õigel ajal tegeleda, et ei tekiks õlgade, kaela, peaga või kätega mingeid probleeme. Kael, turi, aga loomulikult ka kogu ülejäänud keha vajab aegajalt turgutamist, et paremale järjele saada,“ selgitab Kõrve.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel