Kaarel Kose, Erkki Sarapuu, Priit Kolsar ja Kevin Renno King of Kings tänasel kaalumisel

KING OF KINGS! Treener Kevin Renno: tuleb pikk ja väsitab tööpäev

13. oktoober 2017 | King of Kings

King of Kingsi 49. Grand Prix toimub Tondiraba jäähallis juba laupäeva õhtul. Kokku toimub 12 põnevat võitlust ja õhtu lõpus läheb mängu King of Kingsi maailmameistritiitel. Reedel kohtusid võitlejad esmakordselt Venus Clubis, kus toimus võistluseelne kaalumine.

Turniirist võtavad osa tuntud Eesti poksijad Marat Mirzabalajev, Rain Karlson, Andra Aho, Hendrik Themas, Ilyas Rustamov ning vennad Mirkko ja Markko Moisar. Mõistagi oli kohal ka paljude poksijate koduklubi ehk Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia asutaja ja treener Kevin Renno, kes saadab mitmeid oma sportlasi ringi ning on neile nurgast nõu ja jõuga abiks.

Kevin, Teie klubist läheb homme uhke rida ringi. Aga mis Ahti Pikkuriga juhtus?

Ahtil andis tunda üks vana vigastus, mis on tegelikult päris tõsine. Tal oli paar aastat tagasi luumurd, ta on sellest taastunud, treeninud ja võistelnud, aga pole vigastust 100% korda saanud. Ta jätab seekord võistluse vahele, võtab üks päev korraga ja vaatab, mis sportlasekarjäärist saab. Hetkel on vastu võetud otsus, et tuleb pikk paus.

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia ise ka suure sammu edasi teinud, mitmed sportlased on just King of Kingsiks treeninglaagrisse saadetud. Millest see otsus just nüüd tuli?

Me oleme igal aastal treeninglaagrites käinud, nii Hollandis kui ka Tais. Sel aastal võtsime sihiks Hollandi, kuna tulemas on kickpoksivõistlused, ja selleks on parim koht treenimiseks just seal. Maailmas ongi kaks riiki, kus treenida, Tais on taipoks, kuhu reisivad kokku kõik taipoksijad, et ja Holland on kickpoksijate koht, kuhu treenima reisida. Seal on maailma tipptase, kuskil mujal seda ei näe.

Sportlased ise kiidavad distsipliini ja võidujanu, mis on seal suurem kui rahulikul eestlasel. Kuidas te treenerina hindate, on nad tagasi tulles kiiremad ja tugevamad?

Karl kindlasti, ta oli seal kolm kuud. Nüüd Eestis näen, et tal on tehnika parem, löögid lähevad samuti paremaks. Igalt treenerilt on midagi õppida ja see enesekindlus, mis tuleb seal päevast päeva koos maailma tippudega treenides, on hädavajalik, ning seetõttu me jätkame ka koostööd oma spordiklubi ja üle maailma tuntud Mike`s Gymi vahel. Tõime Mike`s Gymi asutaja ja peatreeneri, kes treenib treeninglaagris ka Karl-Joonatan Kvelli, treenerina meile abiks ja proovime kokku panna mõned koostöötingimused, mis oleks eelkõige meie treeneritele ja sportlastele kasulikud.

Karl-Joonatan Kvell on uus tulija, lisaks heale sporditaustale on ta ka enesekindel ja hea rääkija. Ringis on teda õpetamas Mike ja teie. See on suur au sportlasele? Kuidas te valite välja, kes sportlast ringi nurka õpetama lähevad?

Mike sai siia toodud või õigemini, ta tahtis ise tulla, sest on Karlist vaimustuses ja temaga rahul, nii saigi tehtud otsus ta appi tuua. Sportlasele on kõige olulisem see, et nurgas on just see inimene, kes teda treenib. Selle matši puhul saadan talle nurka just Mike, sest Karl on just temaga kaks kuud selleks matšiks valmistunud. Meil võivad Karliga mõnedest asjadest erinevad arusaamad olla ja seega peaks nurgas olema just see, kes on teda treeninud, see on kõige olulisem.

Kellel te veel ringi nurgas olete?

Meil on seal palju sportlasi, Marko Šults, Hendrik Themas, Mikko Moisar ja meie kaunis naisvõistleja Andra Aho. Tuleb pikk ja väsitav tööpäev, kindlasti on Mike`st ja tema abitreenerist meile palju abi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel